بیش از ۱۳۰ هزار اقلام بهداشتی و آب بسته‌بندی شده در خرمشهر توزیع شد

آبادان - ایرنا - رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر گفت: بیش از ۶۰ هزار بطری آب بسته‌بندی شده و ۷۰ هزار ماسک و مواد ضدعفونی بین حسینیه‌ها، مساجد و مواکب خرمشهر توزیع شد.

حجت‌الاسلام رضا متوسل شنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به توزیع رایگان اقلام بهداشتی و آب بسته‌بندی شده افزود: اقلام بهداشتی و آب آشامیدنی بسته‌بندی شده از سوی خیرین تهیه و بین هیات‌های مذهبی مساجد، حسینیه‌ها و مواکب توزیع شده است.

وی از توزیع حواله ارزاق با نرخ مصوب در بین هیات‌های مذهبی خبر داد و گفت: سه تن حواله مرغ با قیمت ارزان برای پخش نذور برای مساجد و حسینه‌ها در حال توزیع است.

حجت الاسلام متوسل با بیان اینکه پخت و پز و توزیع نذور ممنوعیت ندارد، گفت: تمامی مساجد و حسینیه‌ها که مجوز فعالیت دریافت کردند حق پهن کردن سفره غذا در این مساجد و حسینیه‌ها را ندارند اما توزیع نذور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موردی ندارد.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد مساجد و حسینه‌های خرمشهر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند، افزود: با توجه به بازدید میدانی گروه جهادی سازمان تبلیغات اسلامی، نیروهای شبکه بهداشت ۹۰ درصد مساجد، حسینیه‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند و ۱۰ درصد دیگر ضمن تذکر و اخطار آموزش‌های لازم به آنها ارائه شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر گفت: همچنین در بازدید میدانی از مواکب و تکایای سطح شهر متاسفانه ۱۵ هیات مذهبی در حاشیه شهر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده بودند که در این رابطه هشدارهای لازم از جمله تذکر لسانی و تلفنی و دعوت به سازمان آموزش‌های پروتکل بهداشتی به آنها داده شد.

حجت‌الاسلام متوسل درخصوص برگزاری عزاداری روز عاشورا در خرمشهر گفت: تمام تمهیدات لازم برای برگزاری عزاداری در روز عاشورا دیده شده و در این راستا نیروهای بهداشت، نیروهای انتظامی و راهور، گروه‌های جهادی سازمان تبلیغات و بسیج خرمشهر آماده برگزاری و کنترل جمعیت هستند.

وی بیشترین ازدحام جمعیت را مسجد جامع و خیابان چاسبی بیان کرد و افزود: برای کنترل جمعیت، جلوگیری از هنجارشکنی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، نیروهای بهداشت و موکب سلامت خدماتی نظیر تب‌سنجی و توزیع ماسک، مواد ضدعفونی و آب بسته بندی شده را بین عزاداران ارایه دادند.

شهرستان خرمشهر دارای ۸۰ مسجد و ۳۳۰ حسینیه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =