بیماری، دو هنرمند فارس را در یک روز به دیار باقی برد

شیراز- ایرنا-  ابراهیم برومندیان هنرمند پیشکوست هنرهای نمایشی و چهره آشنای نمایش‌های کودک و نوجوان و نیز مرتضی محلاتی هنرمند جوان عرصه نقاشی و گرافیک شنبه هشتم شهریورماه ۹۹ دار فانی را وداع کردند.

ابراهیم برومندیان، نویسنده و کارگردان قدیمی تئاتر بود که به دلیل عارضه کلیوی از ۲۳خردادماه در کما به‌سر می‌برد و پس از یک دوره طولانی بیماری، درگذشت.

برومندیان پنج سال با بیماری نادر کلیوی دست و پنجه نرم کرد و این آخرین باری بود که برای مداوا در بیمارستان بستری شد.

او پیش این نیز در هنگام اجرای نمایش «روباه و خروس» دچار بیهوشی و به درمانگاه منتقل شده بود، بیماری این بار در صحنه نمایش «شهر روشنایی» به سراغش آمد و در بخش بیماران کلیوی بیمارستان نمازی بستری شد.

ابراهیم برومندیان در سمت راست عکس در حال ایفای نقش بر صحنه نمایش

در کارنامه هنری برومندیان نمایش‌هایی همچون گاو تنبل، گرگ و روباه پوستین دوز، شهر روشنایی، روباه و خروس، جنگل سبز، جادوی اژدهای سه سر و بسیاری از آثار دیگر دیده می‌شود؛ او افزون بر این کتاب شعری برای کودکان با عنوان قلب قهرمان سروده است.

مرتضی محلاتی نیز مدرس دانشگاه، مدیر گالری "هان" شیراز و هنرمند نقاش و طراح گرافیک بود که در سن ۵۰ سالگی پس دوره‌ای مبارزه با بیماری سرطان به دیار باقی شتافت.

او دانش‌آموخته رشته نقاشی بود و سال‌ها در زمره طراحان گرافیک سرشناس و عضو انجمن طراحان گرافیک ایران به‌شمار می‌رفت. این هنرمند در برگزاری مسابقه طراحی سرو نقره‌ای نقش مهمی داشت.

مرتضی محلاتی در سمت راست تصویر در آیین گشایش گالری هان شیراز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس طی پیام‌هایی جداگانه در گذشت این دو هنرمند را تسلیت گفت.

در پیام صابر سهرابی درباره برومندیان آمده است: بر این باوریم که هنر و اندیشه او تاثیر درخوری بر شهر و دیارش بر جای گذاشت. آثار و فعالیت های هنری او مایه بسی مباهات و افتخار است، چرا که عمر پربار خود را در راه خدمت به نمایش کودک و نوجوان این سرزمین صرف کرد و گام‌های موثری در این زمینه برداشت. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین در پیام درگذشت مرتضی محلاتی، این هنرمند را درزمره سرمایه‌های فارس در عرصه نقاشی، گرافیک و گالری‌داری برشمرد.

وی ادامه داد: جای خالی او برای هنر فارس فقدانی اسف‌ناک به شمار می‌رود و به آسانی پر نخواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =