امام جمعه کامیاران: حقیقت قیام عاشورا باید برای نسل جوان تبیین شود

سنندج - ایرنا - امام جمعه اهل سنت کامیاران بر لزوم تبیین حقیقت عاشورا و مولفه‌های قیام امام حسین(ع) به مردم از جمله نسل جوان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا،  ماموستا سیدمحسن حسینی روز شنبه با یادآوری اهمیت توجه به قیام عاشورا و شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت: علمای اهل سنت به زیبایی و به درستی، محبت به اهل بیت و ائمه را در بیانات خود تبیین کرده‌اند.

‌وی با تاکید بر لزوم تبیین حقیقت عاشورا افزود: مظلومیت شهدای کربلا بر کسی پوشیده نیست و باید به صورت ویژه تشریح آن برای نسل جوان دنبال شود تا الگویی برای جوانان در زندگی باشد.

امام جمعه کامیاران به محبت اهل سنت به خاندان پیامبر(ص) اشاره و اضافه کرد: بسیاری از بزرگان اهل سنت، مطالعه در زندگی و سیره امام حسین(ع) و حرکت در مسیر آزادی خواهی وی را رحمت و سرفرازی می‌دانند.

ماموستا حسینی یادآور شد: امام محمد غزالی(رض) هم به عنوان عارف بزرگ اهل سنت به صورت ویژه‌ای در نوشته های خود، نقش امام حسین(ع) در گسترش دین مبین اسلام را مورد توجه قرار داده است.

وی با بیان اینکه قیام عاشورا ایستادگی در برابر ظلم بود، تاکید کرد: درس آزادگی حسین(ع) در بسیاری از مکتب های دینی دنیا نیز مورد توجه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =