رییس سازمان تبلیغات اسلامی: حضرت عباس (ع) الگوی ولایت‌پذیری بود

اردبیل - ایرنا - رییس سازمان تبلیغات اسلامی، حضرت عباس (ع) را الگو و نمونه ولایت‌پذیری و اطلاعت محض از مقام ولایت دانست و گفت: حضرت ابوالفضل (ع) باید سرمشق آحاد جامعه اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام محمد قمی روز شنبه در آیین عزاداری تاسوعای حسینی در اردبیل افزود: امام حسین (ع) مولا و تمام زندگی حضرت عباس (ع) بود و او با تمام وجود پیرو و فرمانبر امام و مقتدای خویش بود.

وی اضافه کرد: ایمان، عبودیت، بصیرت، شجاعت، وفاداری و ولایتمداری مهم‌ترین شاخصه حضرت عباس (ع) بود و الگوی رزمندگان اسلامی در سراسر گیتی است.

وی با بیان اینکه رهبری صالح و ولایت فقیه امتیاز نظام اسلامی ایران و ضامن وحدت و انسجام جامعه است، اضافه کرد: امروز نیز همه ما با تاسی به حضرت عباس (ع) تابع ولی فقیه بوده و در موضوع رعایت توصیه‌های بهداشتی در عزاداری‌ها به یک اشاره رهبری همه سر تعظیم فرود آوردند.

حجت‌الاسلام قمی با اشاره به اینکه دشمن برای تضعیف باور و اعتقادات جوانان ما مشغول توطئه‌چینی است، بیان کرد:  به برکت عزاداری‌های محرم  اعتقاد و ایمان جوانان ما همچنان مستحکم  بوده و از تبلیغات دشمنان تاثیرپذیر نیست.

به گزارش ایرنا، تجمع عزاداران حسینی اردبیل  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در پیاده راه شهیدگاه اردبیل برگزار شد و در آن شاعران و نوحه‌سرایان مرثبه سرایی کرده و عزاداران اردبیلی به عزاداری پرداختند.

در دیگر شهرستان های استان اردبیل نیز آیین‌های عزاداری تاسوعای حسینی با رعایت توصیه‌های بهداشتی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =