ثبت نام ۱۷۰ هزار دانش‌آموز خراسان شمالی برای کتاب

بجنورد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون ۱۷۰ هزار نفر از دانش‌آموزان استان در مقاطع مختلف، برای دریافت کتاب درسی، ثبت‌نام کرده‌اند که توزیع آن در حال انجام است.

عباس سعیدی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشکل خاصی در زمینه ثبت نام کتاب وجود ندارد، البته هنوز بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان استان برای دریافت کتاب، ثبت نام نکرده اند که تلاش داریم تا در صورت بروز مشکل، این دغدغه حل شود.

پیش از این، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان شمالی از اینکه هنوز ۱۳ هزار دانش آموز استان برای کتاب ثبت نام نکرده اند، ابراز نگرانی و یکی از علت های آن را مشکلات مالی خانواده ها عنوان کرده بود.

سعیدی درباره اقدامات انجام شده برای فراهم شدن بسترهای آموزش در فضای مجازی نیز گفت: در سال تحصیلی گذشته، با شیوع کرونا، آموزش به فضای مجازی کوچ کرد و با راه اندازی شبکه شاد، بیش از ۵۸ درصد از دانش آموزان استان در این شبکه، حضور یافتند.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۲ درصد از دانش آموزان استان، معادل ۷۲ هزار نفر از حضور در این شبکه، بازماندند اما امسال تلاش داریم تا حضور دانش آموزان در این کلاس های مجازی، بیشتر شود.

سعیدی گفت: هزار و ۲۰۰ مدرسه در این استان در ۷۲۰ نقطه با مشکل اینترنت روبه رو بودند که با پیگیری های انجام شده مشکل قریب به اتفاق آنان حل شده است و تا آغاز سال تحصیلی جدید از اینترنت رایگان بهره مند خواهند شد.  

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: در آغاز سال تحصیلی جدید، هیچ یک از مدارس استان مشکل اینترنت نخواهد داشت.  

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب مدرسه زیر نظر ۱۴ هزار معلم سال تحصیلی جدید را از نیمه شهریورماه، آغاز می کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =