شور و شعور حسینی در زنجان با توزیع 110 هزار بسته کمک معیشتی معنا شد

زنجان - ایرنا - مراسم یوم‌العباس پایتخت شور و شعور حسینی که همه‌ساله با حضور حماسی مردم از نقاط مختلف کشور در زنجان برگزار می‌شد، امسال رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.

عدم برگزاری مراسم یوم العباس حماسه سازی مردم زنجان را متوقف نکرد بلکه با لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هشتم محرم امسال مزین شد به بسته‌های کمک معیشتی  و بهداشتی در قالب کمک مومنانه و نشان داد که شور و شعور حسینی در قلب مردم ولایتمدار  پر فروغ تر از همیشه است.

به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان، عاشقان و دلدادگان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و اهلبیت(ع) سال‌هاست که در عصر هشتم محرم از مقابل حسینیه اعظم زنجان تا امامزاده سیدابراهیم(ع) به عزاداری در رثای سیدالشهدا(ع) و سقای کربلا می‌پردازند و عزاداری مردم زنجان شهره عام و خاص شده و این مراسم به عنوان دهمین میراث معنوی کشور به ثبت رسید و زنجان، عنوان پایتخت شور و شعور حسینی را به خود گرفت.
با شیوع ویروس منحوس کرونا تمام برنامه‌ها در سطح دنیا تحت تاثیر این بیماری قرار گرفت و بدین‌سان بسیاری از برنامه‌های مناسبتی نیز متفاوت از سال‌های گذشته برگزار شد و دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان نیز از  این قاعده مستثنی نبود.

باتصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی ممنوعیت برگزاری مراسم یوم العباس ، جلوه حضور مردم عزادار را در پایتخت شور و شعور حسینی نداشتیم ولی به برکت ایام عزای سرور و سالار شهیدان ، امسال زنجان الگوی مواسات و همدلی شد.

هشتم محرم امسال کمک های مومنانه برای دستگیری از نیازمندان در تبعیت از سیره و سلوک ائمه اطهار(ع) در زنجان جلوه گر شد.

در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، 110 هزار بسته کمک معیشتی با همکاری و مشارکت خیرین و  مسئولین در قالب جیره خشک غذایی و بسته های بهداشتی تهیه و طی مراسمی در محوطه دانشگاه زنجان، رهسپار جامعه هدف برای رسیدن به دست نیازمندان شد.
اما مراسم یوم العباس زنجان جایگزین ندارد. این مراسم با حضور پرشور امت عزادار در خیابانها اتفاق میفتد و به فضل الهی سال آینده با نوای ای شمع حرمخانه آسمان و زمین شهر پر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =