نذورات مردمی در محرم امسال افزایش یافته است

شهرری - ایرنا - عضو هیات امنای مسجد جامع ارشاد شهرری گفت: نذورات مردمی امسال افزایش داشته و تلاش می‌شود با رعایت موازین بهداشتی، این نذورات به دست نیازمندان برسد.

به گزارش ایرنا، مسجد جامع ارشاد شهر ری یکی از نقاط مهم عزاداری های اهالی ری در سال های گذشته بوده که در میدان نماز این شهرستان واقع است؛ این مسجد فعالیت های فرهنگی گسترده ای دارد و در چهار دهه گذشته یکی از مساجد فعال در برگزاری مراسم‌های مذهبی بوده است.

یوسف رضا ادیب زاده از اعضای هیات امنای مسجد جامع ارشاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره اقدامات صورت گرفته برای محرم امسال گفت: در این مسجد مجلس عزاداری هر شب پس از نماز مغرب و عشاء آغاز می شود و پس از سخنرانی واعظ و روحانی مجلس، جوانان به مدت کوتاهی روضه خوانی و سپس تا ساعات ۲۳ اقامه عزا می شود.

وی با تاکید بر رعایت موازین بهداشتی در برگزاری مراسم ها اظهار داشت: تمامی افراد شرکت کننده در مراسم همه پروتکل های بهداشتی و حداقل فاصله یک متر و نیم را رعایت می کنند و تونل ضدعفونی در ابتدای ورودی مسجد وجود دارد ضمن آنکه مجلس عزا در حیاط مسجد اقامه می شود.

ادیب زاده افزود: هیات امنای مسجد بصورت مستقیم بر اجرای پروتکل های بهداشتی تعیین شده از سوی ستاد کرونا نظارت دارند تا سلامت عزاداران حسینی تضمین شود.

وی درباره جمع آوری نذورات مردمی نیز گفت: در مسجد جامع ارشاد بصورت کامل بر پخت نذورات مردمی نظارت داریم و با رعایت تمامی موارد بهداشتی، غذاهای را به شکل بیرون‌بر به مهمانان سفره اهل بیت (ع) عرضه می کنیم و حتی توضیحاتی درباره نحوه مصرف غذا به عزاداران داده می شود.

وی با بیان اینکه امسال نذورات مردمی بسیار بیشتر از سال گذشته بوده است، اظهار داشت: سعی کرده ایم که این نذورات را با رعایت موارد بهداشتی به دست مردم برسانیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =