خط انتقال فاضلاب روستای کهریزه در سقز به بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - رییس اداره آب و فاضلاب سقز گفت: عملیات انتقال خط فاضلاب و ارتقای آب آشامیدنی روستای ۵۶۰ خانواری کهریزه از توابع این شهرستان با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال انجام و به بهره‌برداری رسید.

عباس ولایتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ادامه بهره برداری طرح‌های هفته دولت، اجرای خط چهار کیلومتری انتقال فاضلاب روستای کهریزه و اطراف آن به اتمام رسید،  برای اجرای این طرح ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخی شرکت آب و فاضلاب هزینه شد.

وی با بیان اینکه یکی از مقوله های اصلی توسعه روستایی، تامین آب آشامیدنی است، اضافه کرد: ارتقای تاسیسات آب آشامیدنی این روستای ۵۶۰ خانواری از دیگر اقدامات اداره آبفای سقز در این آبادی بوده است.

ولایتی با بیان اینکه بیشتر روستاهای سقز از نعمت آب پاکیزه، سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند، یادآور شد: سال گذشته در شهر سقز ۲۰ کیلومتر اصلاح توسعه آب و فاضلاب با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال اجرا شد و امسال نیز تلاش خواهیم کرد در راستای اصلاح شبکه آب و فاضلاب شهرستان ۱۵ کیلومتر خط انتقال اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته عملیات طرح جمع آوری فاضلاب، احداث و توسعه خط انتقال شبکه آب روستای کهریزه و فرودگاه سقز با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است، افزود: اکنون اهالی این روستا از آب پاکیزه بهره مند شده و عملیات طرح جمع آوری فاضلاب فرودگاه هم پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =