پروتکل‌های بهداشتی در ۸۴ درصد مساجد چهارمحال و بختیاری رعایت می‌شود

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و محدودیت در انجام آیین‌های عزاداری در فضای بسته،گفت: پروتکل‌های بهداشتی در ۸۴ درصد مساجد استان رعات می‌شود.

حجت الاسلام علیرضا ملک محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مساجد به عنوان یک پایگاه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری اگر مساجد جایگاه خود را پیدا کنند، هزینه مادی و معنوی از دوش مردم برداشته می‌شود و اگر از این پایگاه غفلت شود، این هزینه بر دوش مردم متحمل می‌شود.

وی با اشاره به روز جهانی مسجد افزود: توجه به جایگاه مسجد در رسانه‌ها و بین مسوولان و متولیان استان کمرنگ دیده شد.

به گفته وی، امسال به بهانه شیوع ویروس کرونا به بحث مسجد و جایگاه این مکان و همچنین تبیین جایگاه مسجد بی‌توجهی شده است.

ملک محمدی اظهار داشت: بی‌توجهی به جایگاه معنوی مساجد و همچنین ساختاری ،از جمله احداث مسکن در مناطق پر جمعیت شهری، نادیده گرفتن احداث مسجد در شهرک‌های در حال ساخت و یا روستاها به عنوان یک مشکل است.

وی گفت: هم‌اکنون در برخی مناطق مسکن مهر و یا شهرک‌های جدید در دست احداث و یا احداث شده ،مکان و جایگاهی برای مسجد در نظر گرفته نشده است.

وی اظهار داشت: در مسکن مهر شهر شلمزار، لردگان، فرادنبه، بن و سامان مکانی برای احداث مسجد دیده نشده بود و با رایزنی‌های انجام شده احداث مسجد و واگذاری زمین برای مسجد در دستور کار قرار داده شده است.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد چهارمحال و بختیاری گفت: در استان یکهزار و ۱۰۰مسجد تاسیس شده که یک چهارم این تعداد فعال هستند و امام جماعت دارند و برنامه‌های فرهنگی و نماز جماعت در این مساجد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درصد زیادی از مساجد استان با همت خیران و واقفان احداث شده گفت: وقف‌های جدیدی برای احداث مسجد به سمت وقف برای تامین هزینه برنامه‌های فرهنگی و نگهداری مساجد انجام شود.

به گزارش ایرنا،  

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =