دستگیری عوامل سرقت و فروش موتورسیکلت‌های سرقتی در یکی از سایت‌ها

تهران - ایرنا - معاون اجتماعی پلیس فتا از شناسایی و دستگیری اعضای باندی از سارقان خبر داد که اقدام به سرقت موتورسیکلت کرده و سپس در یکی از سایت‌ها آنها را می‌فروختند.

به گزارش روزشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس سرهنگ رامین پاشایی گفت: افرادی که به صورت سازمان یافته نسبت به سرقت موتورسیکلت در استان مازندران اقدام و وسایل نقلیه سرقتی را از طرق مختلف به استان خراسان رضوی منتقل کرده و به فروش می رساندند، در دام پلیس فتا گرفتار شدند.

وی افزود: این افراد سودجو و کلاهبردار در برخی استان ها به ویژه مازندران اقدام به سرقت موتورسیکلت کرده و سپس آنها را به استان دیگر یعنی خراسان رضوی منتقل می کردند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: اقدام بعدی این شیادان، درج آگهی در سایت های واسط مانند دیوار بود که با ترفندهایی نظیر دریافت بیعانه از خریدار یا با ساخت مدارک جعلی اقدام به فروش موتورسیکلت می کردند که با رصد لحظه ای پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ پاشایی خاطرنشان کرد: این افراد که یک گروه ۳ نفره بودند موتورسیکلت های سرقتی را به صورت اوراق از استان مازندران به استان خراسان رضوی منتقل و در استان مذکور سرهم بندی کرده و به فروش می رساندند که همگی در اقدام فنی و عملیاتی پلیس فتا شناسایی و به دام افتادند.

وی به مردم توصیه کرد: هنگام خرید اقلامی مانند خودرو و موتورسیکلت از سایت های واسط، قبل از واریز وجه از اصالت کالا اطمینان حاصل کرده و حتما سند و مدارک را با مشخصات وسیله نقلیه مانند شمارک پلاک و شماره موتور که روی آن حک شده مطابقت دهند و تا زمانی که از اصالت کالای مدنظرشان اطمینان حاصل نکرده و از سوی کارشناس مورد تایید قرار نگرفته اند از پرداخت هرگونه وجهی خودداری کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود: صاحبان سایت های واسط حتما باید به صورت دوره ای پیکربندی سایت های خود را برای موضوع احراز هویت، بروز و برای به حداقل رساندن بروز جرایم و وقایع این چنینی، روش های جدید و نوآورانه به  کار بندند تا افراد سودجو نتوانند به هر طریقی در این سایت ها آگهی درج کنند.

سرهنگ پاشایی همچنین گفت: هموطنان  در صورت مشاهده موارد مشکوک می توانند آن را از طریق مراجع قانونی یا سایت پلیس فتا به نشانی  cyberpolice.ir اطلاع دهند.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =