متولی یک هیات قدیمی ری: در اجرای دستورات بهداشتی سختگیر هستیم

شهرری - ایرنا- مسئول هیات جوانان علی اکبر (ع) شهرستان ری گفت: در اجرای دستورات بهداشتی ابلاغی ستاد کرونا سختگیر هستیم تا در کنار زنده نگه داشتن قیام عاشورا، سلامت عزاداران حسینی نیز تضمین شود.

جواد فدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این هیات چند دهه فعال بوده و همواره حتی در دوران جنگ نیز مجالس عزاداری آن تعطیل نشده است، افزود: این هیات ۴۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، هیات یک فضای باز را در جنب ساختمان ری شناسی در بوستان مدرس مهیای عزاداری کرد و عزاداران برای ورود به محوطه هیات می بایست از تونل مواد ضدعفونی عبور کنند و آب هم به صورت بسته بندی در اختیار آنان قرار می گیرد.

فدایی ادامه داد: سعی شده صندلی های تعبیه شده برای استقرار عزاداران با رعایت فاصله های تعیین شده از سوی ستاد کرونا در محوطه چیده شوند ضمن آنکه استفاده از ماسک در طول برگزاری مراسم الزامی است.

مسئول هیات جوانان علی اکبر شهرری افزود: تلاش شده تمامی پروتکل های بهداشتی در مراسم های دهه اول محرم مورد توجه جدی قرار گیرد و برای رعایت مسایل بهداشتی به شدت سخت گیری می کنیم.

وی خاطرنشان کرد که در دهه اول محرم امسال هر شب حدود هزار نفر در مجلس روضه شرکت می کنند و تلاش شده برای اطعام مهمانان سفره حضرت امام حسین (ع) تمامی مسایل بهداشتی به دقت اجرا شود.

«تمامی تلاش ما بر این است که پذیرایی سفره اهل بیت بصورت یکبار مصرف و در درب منازل اهالی محل داده شود.»

این پیر غلام اهل بیت(ع) افزود: یک تیم مقدمات، تیم دیگر اجرایی، تیمی نیز در آشپزخانه و تیم دیگر انتظامات و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی هیات را برعهده دارند.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری حدود دو هزار هیات مذهبی دارد و اغلب تکایا و هیات های قدیمی استان تهران در این شهر مستقر هستند؛ عزاداری های محرم در این شهرستان به دلیل وجود بارگاه شریف حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و دیگر امامزادگان مدفون در ری، همواره مورد توجه شیعیان و دوستداران اهل بیت (ع) بوده و حرکت دسته جات عزاداری به سمت آستان آن حضرت زبانزد بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =