پایگاه انتقال خون ثابت و سیار در پیشوا مستقر شده است

تهران– ایرنا– فرماندا شهرستان پیشوا گفت: به منظور کمک به عزاداران حسینی در ادای نذر اهدای خون، پایگاه انتقال خون ثابت و سیار همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در پیشوا مستقر ‌شده است.

حسین عباسی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت : همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی و با هماهنگی سازمان انتقال خون استان تهران، پایگاه انتقال خون ثابت و سیار در مجاورت صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) مستقر می‌شود تا عزاداران حسینی بتوانند خون خود را به نیازمندان اهدا کنند.

وی تصریح کرد: با اقدامات فرهنگی موثری که سال‌های اخیر در سطح شهرستان انجام شد و بزرگان هیأت‌های مذهبی نیز اثرگذاری خود را به نمایش گذاشتند، شاهد کاهش چشمگیر برخی از رفتارهای ناپسند از جمله قمه‌زنی در پیشوا هستیم به سال‌هاست که هیچ مورد قمه‌زنی در ملاعام انجام نمی‌شود.

عباسی تصریح کرد: با هدف جایگزینی سنت حسنه اهدای خون به جای برخی از رفتارهای ناشایست، پایگاه انتقال خون ثابت و سیار در ضلع جنوبی صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) شهرستان پیشوا مستقر شده تا عزاداران بتوانند خون خود را به نیازمندان اهدا کنند.

فرماندار پیشوا گفت : هیأت های بزرگ عزاداری نیز می توانند در صورت تعدد داوطلبان اهدای خون، از خدمات پایگاه سیار برخوردار شوند.

شهرستان پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پیشوا فاقد مرکز انتقال خون دائمی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =