آمار بیماران بستری درخوزستان افزایشی شد

اهواز-ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز وضعیت ابتلا به کرونا در استان خوزستان را نگران کننده دانست و گفت: بعد از چند هفته روند کاهشی در آمار کرونا متاسفانه در ۲ روز اخیر شاهد افزایش نگران کننده در آمار بیماران بستری بودیم.

دکتر فرهاد ابول نژادیان روز شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: افزایش آمار نشان از تغییر رفتار مردم در هفته گذشته بویژه کاهش میزان استفاده از ماسک و مسافرت به مناطق قرمز دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: در روزهای اخیر با توجه به تعطیلات و افزایش مسافرت‌ها نگرانی از افزایش آمار مبتلایان و بستری‌ها در روزهای آینده بیشتر شده است.

وی ادامه داد: با وجود آنکه بسیاری از هیات‌ها در ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده اند اما کم توجهی به مراقبت‌های بهداشتی و تجمعات چند هزار نفری بدون رعایت فاصله نگران کننده است که انتظار می‌رود در برگزاری مراسم روزهای تاسوعا و عاشورا توجه ویژه‌ای به رعایت پروتکل های بهداشتی شود.

دکتر ابول نژادیان از مردم خواست نسبت به رعایت آداب پیشگیری از ابتلا به کرونا حساسیت ویژه ای داشته باشند و بدانند تداوم روند فعلی منجر به بازگشت استان به وضعیت خطرناک خواهد شد.

وی افزود: هرگونه سهل انگاری ممکن است به قیمت از دست رفتن سلامتی خود و اطرافیان بینجامد لذا ار مردم انتظار می‌رود به فکر مدافعان سلامت و کادر بهداشت و درمان باشند زیرا هنوز خستگی پیک طولانی گذشته از تن آنها بیرون نرفته است.

بعد از ۲ماه وضعیت قرمز کرونا در خوزستان در چند هفته اخیر روند ابتلا به کرونا در استان نزولی شد که متاسفانه در ۲روز اخیر این روند روبه افزایش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =