نظارت ۱۹ گروه دامپزشکی بر ذبح بهداشتی دام قربانی در همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی همدان گفت: ۱۹ گروه ثابت و سیار در این استان نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی دام‌های قربانی شهروندان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را برعهده دارند.

محمودرضا رسولی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال دامپزشکان، بازرسان بهداشتی و ناظران ذبح شرعی، در مکان‌های مشخص شده مستقر هستند و بر روی ذبح دام نظارت کامل دارند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، امسال ذبح دام در خیابان‌ها و معابر ممنوع است، بیان کرد: این طرح به منظور ارتقای سطح بهداشت عمومی و تامین غذای سالم و حفظ سلامت مصرف کنندگان و در راستای اطمینان خاطر نیکوکارانی که در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اقدام به ذبح دام و نذورات دام قربانی می کنند، انجام می شود.

مدیرکل دامپزشکی همدان با بیان اینکه گروه های بازرسی و نظارت بهداشتی در اداره های دامپزشکی استان تجهیز و سازماندهی شده اند از شهروندان خواست: نسبت به تامین دام زنده نذورات قربانی از میادین عرضه دام و مراکز تحت نظارت دامپزشکی اقدام کنند.

رسولی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت نیاز به معاینه رایگان دام ها، نذورات و لاشه دام های قربانی، مراتب را با شماره تلفن اداره دامپزشکی شهرستان محل اقامت خود و یا با سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ این اداره کل در میان بگذارند.

وی اظهار داشت: در طول دهه اول محرم گروههای سیار و بازرسان دامپزشکی در سطح استان همدان حضور داشته و بر کشتار دام نظارت کامل دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: در روز تاسوعا و عاشورا، ۲۹ دامپزشک، ۴۴ بازرس بهداشت گوشت و ۱۳ ناظر شرعی بر کشتار دام نظارت دارند و در صورت تماس با شماره ۱۵۱۲، اکیپ سیار دامپزشکی آماده خدمت رسانی به مردم است.

رسولی اظهار داشت: پنج مرکز کشتارگاه در روز تاسوعا و عاشورا در سطح استان همدان فعالیت دارند که همگی با حضور بازرسان بهداشتی در حال آماده باش هستند و افراد با حضور در این مراکز و یا تماس با گروه سیار از خدمات ویژه ذبح دام برخوردار می‌شوند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =