پیکر مطهر خلبان "غلامحسین ساعد" یادگار دفاع مقدس در میاندوآب تشییع شد

مهاباد- ایرنا- پیکر سرهنگ خلبان "حاج غلامحسن ساعد"، از همرزمان شهیدان "شیرودی" و "کشوری" و از طلایه‌داران پرواز با بالگرد کبرا همزمان با تاسوعای حسینی در زادگاهش میاندوآب تشییع و به خاک سپرده شد.

پیکر سرهنگ خلبان حاج غلامحسن ساعد، پس از وداع با شکوه روز جمعه مردم اصفهان با این خلبان حماسه‌ساز ارتش، امروز و در تاسوعای حسینی، بر روی دوش مردم غیور شهر میاندوآب بعد از ۴۸ سال مجاهدت و پرواز در آسمان میهن اسلامی، تشییع و به خاک سپرده شد.

خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد، طلایه‌دار پرواز عملیاتی و آموزشی با بالگرد جنگنده کبرا ۲ بود که روز پیش به دلیل بیماری در بیمارستان سیدالشهدا (ع) اصفهان، دعوت حق را لبیک گفت و به لقاءالله پیوست.

مرحوم استاد خلبان ساعد در سال ۱۳۵۱ از میاندوآب به اصفهان مهاجرت کرده و در کسوت خلبانی به رتبه سر استاد خلبانی بالگرد جنگنده کبرا رسید و تا آخرین ماه‌های عمرش در توسعه و تقویت ناوگان بالگردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیز تربیت تعداد زیادی از خلبانان ارتش نقش موثر ایفا کرد.

وی در سال آغازین پیروزی انقلاب، همرزم و یاور شهیدان چمران و صیاد شیرازی بود و در دفاع مقدس یار و هم‌پرواز شهیدان شیرودی و کشوری بود و در سرپل ذهاب و بازی دراز، بال در بال شیرودی حماسه آفرید.

استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد از خلبانان پیشکسوت هوانیروز در عملیات‌های مختلف نظیر مرصاد، نصر، آزادسازی نفت شهر، میمک، نوسود، پاوه، صالح‌آباد، سردشت و مریوان و همچنین اسکورت ستون نیروهای خودی در غرب کشور، حضوری موثر داشت.

حاج غلامحسین ساعد در کنار رزم‌آوری در امور خیر و فرهنگی نیز پیشگام و از  اعضای هیات امنای مسجد المهدی شهرک قدس اصفهان بود.

وی از سال ۱۳۵۱ به‌عنوان یکصد و هشتمین خلبان هوانیروز ارتش در اصفهان، پرواز خود را آغاز کرد و تا سال ۱۳۹۹ از پرواز با جنگنده کبرا خسته نشد و رکورد جهانی بیشترین پرواز با این بالگرد را از خود به یادگار گذاشت.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =