۲۵ تیم شبکه بهداشت عملکرد هیات مذهبی شهرری را رصد می‌کنند

شهرری ـ ایرنا ـ رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: ۲۵ تیم شبکه بهداشت عملکرد هیات های مذهبی ری را از لحاظ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رصد می‌کنند.

علیرضای صدرایی روز شنبه در حاشیه بازدید از آئین عزاداری تاسوعای حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازرسان شبکه بهداشت ضمن نظارت در مواردی که نکات بهداشتی توسط هیات های مذهبی رعایت نشود توصیه ها و تذکرات لازم را می دهند.

وی افزود: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان همانند کلان شهر تهران در وضعیت قرمز قرار دارد از همین جهت تمامی عزاداران حسینی(ع) موظف به رعایت پرتکل های بهداشتی هستند.

صدرایی با بیان اینکه طی روزهای گذشته آمار ابتلا و مرگ و میر به بیماری کویید ۱۹ در جنوب تهران کاهش یافته است، اظهار امیدواری کرد با رعایت عزاداران شاهد موج دیگری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان ری نباشیم.

وی اضافه کرد: شبکه بهداشت شهرستان ری با همکاری فرمانداری و اداره تبلیغات اسلامی نکات بهداشتی را  به روسا و اعضای هیات ها اعلام کرده و آموزش های لازم را نیز داده شده است ولی با این حال بازرسان این اداره در تمام ایام عزاداری در بخش ها و شهرهای مختلف همراه عزاداران هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری با بیان اینکه در شرایط کرونا مردم باید تا حد امکان نذورات خود را به صورت خشک بجا بیاورند، ابراز کرد: توزیع ماسک به عنوان تنها سپر مقابله با ویروس کرونا بهترین نذر در شرایط حال حاضر جامعه است.

صدرایی از همکاری تمامی اعضای هیات مذهبی، تولیت حرم عبدالعظیم(ع)، تولیت سایر امامزادگان واجب التعظیم جنوب تهران و مردم خداجوی شهرستان ری تشکر کرد و افزود: تمامی سختگیری ها برای حفظ جان مردم و سلامت عمومی جامعه انجام می شود.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است، این شهرستان به دلیل قرار گیری حرم عبدالعظیم(ع) در آن به عنوان قبله تهران شهرت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =