دستگیری سارقان و امدادرسانی به گردشگران در آستارا

آستارا - ایرنا - ماموران نیروی انتظامی آستارا ۲ سارق سابقه‌دار اسباب و اثاثیه منازل را دستگیر کردند و اعضای هیات نجات غریق این شهرستان، ۲ گردشگر را از غرق شدن در آبهای ساحلی آن نجات دادند.

فرمانده نیروی انتظامی آستارا روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در پی دریافت گزارش چند فقره سرقت، مأموران پلیس آگاهی روز گذشته ۲ سارق ۳۶ و ۳۹ ساله را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ محمد نمازی ادامه داد: متهمان در بازجویی به چهار فقره سرقت از منازل آستارا اعتراف کردند و بسیاری از این قبیل مجرمان، از فرصت خالی بودن خانه‌ها به علت مسافرت شهروندان سو استفاده و سرقت می‌کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد از خالی گذاشتن منزل یا از قرار دادن کلید در مکان‌های قابل دسترس نظیر جا کفشی، خودداری و به ورودی منزل از پارکینگ یا زیرزمین قفل ایمنی و بر بالای دیوارها، روی پنجره‌ها و نقاط قابل نفوذ، حفاظ نصب کرده و هر جرم یا اتفاق مشکوک را به پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.

رئیس هیات نجات غریق آستارا هم گفت: امروز ۲ گردشگر در مناطق خطرآفرین خلج محله و ساحل مخیری خزر در معرض خطر خفگی قرار داشتند و با حضور به موقع ناجیان غریق، از غرق شدن نجات یافتند.

حسین انزابی ادامه داد: با توجه به استقبال هموطنان از ساحل آستارا، ۱۵ ناجی از ساعت هشت تا ۲۰ در نوار ساحلی استقرار یافته‌ اند و گردشگران از شنا در هوای بارانی و مناطق خطرآفرین خودداری کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی در حاشیه دریای خزر، در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =