شهروندان اصفهانی از  ذبح دام نذری بدون نظارت بهداشتی خودداری کنند

اصفهان - ایرنا - معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی اصفهان گفت: اهالی و شهروندان از ذبح دام نذری خارج از نظارت بهداشتی و بیرون از کشتارگاه‌های دام استان خودداری کنند.

محمد کشتکار  روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر اینکه شهروندان باید دام خود را از مکان‌های مجاز عرضه دام زنده تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند افزود: تمامی ۳۱ کشتارگاه دام استان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال از ساعت ۷ صبح تا ۱۳برای ارائه خدمات به عزاداران و هیات‌های مذهبی فعال و دایر است.

وی یادآور شد: ۷۰ گروه  ثابت وسیار دامپزشکی اصفهان شامل  ۴۶ اکیپ ثابت و ۳۱ اکیپ سیار با حضور ۳۸ نفر دامپزشک، ۶۷ نفر بازرس بهداشتی گوشت و ۲۳ ناظر ذبح شرعی بر ذبح دام‌های نذری در ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای امسال نظارت دارند.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی اصفهان گفت: در راستای ارتقای بهداشت عمومی، حفظ و صیانت سلامت مردم و عزاداران مورد تاکید این سازمان قرار دارد.

وی هدف این سازمان  از نظارت بر ذبح دام‌های نذری را پیشگیری از بروز بیماری‌های خطرناک بین انسان و دام همچون بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو عنوان کرد و گفت: این در حالیست که در شرایط حاضر به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ باید دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

کشتکار با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی توسط شهروندان و با اشاره به اهمیت توجه به بیماری تب کریمه کنگو افزود: به تمامی شهروندان و تمامی مسوولان هیات‌های مذهبی استان اصفهان توصیه می‌شود که گوشت قربانی را به مدت حداقل ۲۴ ساعت در یخچال (دمای صفر تا ۴ درجه) نگهداری کرده و سپس برای طبخ غذا استفاده کنند.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی اصفهان یادآور شد: مردم می‌توانند با تماس با شماره ۱۵۱۲ راهنمایی و مشاوره لازم را از کارشناسان شبکه‌های دامپزشکی در سراسر استان دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه در تمامی میدان‌های مجاز عرضه دام، کارشناسان دامپزشکی حضور دارند و دام را قبل و بعد از ذبح بررسی و معاینه می‌کنند، تصریح کرد: برخی از انواع بیماری‌ها در دام‌ها علائم ظاهری مشخصی ندارند و فقط دامپزشکان و کارشناسان بهداشتی قادر به تشخیص آن‌ها هستند.

کشتکار افزود: افرادی که به ذبح دام مشغول هستند، باید از وسایل محافظت‌کننده مانند دستکش، چکمه و لباس مناسب استفاده کنند و ابزارشان را بعد از ذبح، ضدعفونی کنند و همچنین خونابه‌ها نیز به طریق بهداشتی دفع شود. 

استان اصفهان دارای بیش از چهار میلیون و ۸۰۰ هزار راس انواع دام است که این خطه را به یکی از قطب‌های تولید فرآورده‌های دامی در کشور تبدیل کرده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =