امام جمعه گناوه:حضرت عباس (ع) درس ولایتمداری  به دوستداران اهل بیت آموخت

گناوه - ایرنا - امام جمعه گناوه گفت: ولایتمداری و اطاعت پذیری حضرت ابوالفضل العباس (ع) از امام و ولی خود درس بزرگ زندگانی برای همه پیروان و دوستداران اهل بیت (ع) است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در مراسم روز تاسوعا  افزود: قمر بنی هاشم برای  همه جامعه بشریت به ویژه پیروان و ارادتمندان اهل بیت (ع) الگوی آزادگی ، مقاومت و چگونه زیستن است و همه ما باید خصوصیات آن حضرت را سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

وی اظهارداشت: حضرت عباس (ع) شخصیت بزرگی است که چندین امام معصوم (ع) از ایشان  مدح و ستایش کرده‌اند.

وی گفت: یکی از امامان معصوم که آن حضرت را ستوده امام حسین (ع) است که  خطاب به آن حضرت فرمودند "جانم به فدای تو باد"  که  این جمله بسیار والایی در شان  و مقام ایشان است.

امام جمعه گناوه ادامه داد: حضرت امام سجاد (ع) در شان و وصف قمر بنی هاشم فرمود " خداوند مقام و منزلت و جایگاهی به عمویم، قمر بنی هاشم (ع) داده که فردای قیامت همه شهدا به آن مقام غبطه می‌خورند".

وی افزود: امام زمان (عج) در فرازی از زیارت ناحیه مقدسه درباره ویژگی‌های حضرت قمر بنی هاشم (ع) می‌فرماید" سلام بر عباس بن علی (ع) کسی که مواسات و ایثارگری کرد و هستی خود را در راه دفاع و حمایت از دین اسلام داد".

رکنی حسینی  به برخی وقایع روز تاسوعا اشاره کرد و افزود: وقتی که شمر با امان نامه برای حضرت ابوالفضل العباس (ع) به خیمه‌های امام حسین (ع) نزدیک شد و آن حضرت را خطاب قرار داد، امام حسین (ع) فرمود جوابش را بدهد و  چنین به شمر خطاب کرد " لعنت بر خودت و امان نامه‌ات باد".

امام جمعه گناوه یادآورشد: شهدای انقلاب اسلامی به ویژه سردار سلیمانی مکتب عاشورا را الگوی خود قرار دادند و از آن مکتب جانانه محافظت و پاسداری کردند.

وی گفت:  سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی درس وفاداری و دفاع از دین مبین اسلام را  از مکتب عاشورا و حضرت عباس (ع) آموخت و به آن عمل کرد.

امام جمعه گناوه  افزود: در محرم امسال جای علمدار بی دست انقلاب اسلامی که با الگو قرار دادن امام حسین (ع) و علمدار رشید کربلا در دفاع از دین خدا و انقلاب اسلامی همچون حضرت عباس (ع) در کنار ولی خود ماند و به فیض شهادت نائل شد، خالی است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =