مهمترین فلسفه قیام عاشورا احیای ارزشهای اسلامی است

گناباد-ایرنا- مدیر حوزه علمیه اهل سنت احناف خواف مهمترین فلسفه قیام عاشورای حسینی را زنده نگهداشتن دین مبین اسلام و ارزشهای اسلامی و برپایی عدل و داد ذکر کرد.

مولوی حبیب الرحمن مطهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امام حسین (ع) زمانی  که احساس کردند حکومت اسلامی از مسیر اصلی خود منحرف شده و به دست نااهلان و فرد بی لیاقتی مانند یزید افتاده و دین مبین اسلام در معرض خطر است قیام کردند و این قیام برای کسب مقام دنیا نبود بلکه برای احیاء سنت و تقویت شریعت رسول اکرم (ص) بود.

وی ادامه داد: به همن دلیل امام حسین (ع) در برابر ظلم تسلیم نشدند و تن به ذلت ندادند و خود و تعدادی از اعضای خانواده و یارانشان در راه احیاء ارزشهای اسلام به شهادت رسیدند.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت احناف خواف گـفت: محبت اهل بیت (ع) در بین اهل سنت از جایگاه خاصی برخوردار و از امور واجب و لازم است و با پیروی از سیره شان این محبت را ابراز می‌دارند.

یکی از مدرسان حوزه علمیه اهل سنت احناف خواف هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از قیام عاشورا به عنوان مهمترین  واقعه در تاریخ اسلام یاد کرد و گفت: سکوت نکردن در برابر باطل بزرگترین درس این قیام است.

مولوی خیرالله نیکخو افزود: امام حسین (ع) و یارانشان در مسیر احیای دین اسلام  و حق گویی و عدالت و حقیقت طلبی در برابر باطل ایستادگی کردند و به شهادت رسیدند.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha