آیین تاسوعای حسینی در قصرشیرین برگزار شد

قصرشیرین- ایرنا- آیین‌ عزاداری تاسوعای حسینی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی روز شنبه همزمان با نهم ماه محرم در قصرشیرین نزدیکترین نقطه کشورمان به کربلای معلا برگزار شد.

شهرستان قصرشیرین در غربی ترین نقطه ایران اسلامی امروز صحنه هایی از عشق و دلدادگی عاشقان حسینی به سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و خاندان پاک آن حضرت بود.

مرزنشینان قصرشیرین امروز با چهره ای متفاوت از سال های گذشته به دلیل شیوع بیماری ویروسی کرونا با استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در هیات های عزاداری حضوری گسترده داشته و این‌گونه ارادت خود را به امام حسین (ع) ابراز کردند.

امروز و همنوا با سراسر ایران اسلامی مردم قصرشیرین در قالب دسته جات و هیات های سینه زنی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سوگ شهدای دشت کربلا اشک ماتم و ندای اندوه سر دادند.
قصرشیرین امروز بار دیگر حال و هوای کربلایی به خود گرفت و مرزنشینان نمایشی از شور و شعور کربلایی و عاشورا را نشان دادند.

                                      
با وجود شیوع و گسترش بیماری کرونا عزادارن حسینی در قصرشیرین با استفاده از ماسک فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی با شهدای دشت کربلا هم نوا شدند و در یاد آن ها اشک ماتم ریختند.

در میان اجتماع عزاداران حسینی حضور کودکان، جوانان و نوجوانان با بر تن داشتن لباس های مشکی و سربندهای مزین به اسامی ائمه اطهار (ع) جلوه های زیبایی از شور حسینی مرزنشینان شهرستان مرزی قصرشیرین را به نمایش گذاشته بود.
همچنین آیین های عزاداری در روستاهای شهرستان قصرشیرین نیز در حال برگزاری است و در سطح شهر برخی از ارادتمندان به ساحت مقدس امام حسین(ع) و علمدار دشت کربلا ابوالفضل العباس (ع) به توزیع نذورات در قالب ماسک در بین عزاداران  و توزیع مواد غذایی در قالب بسته های غذایی خام  در بین نیازمندان اقدام می کنند.
مردم عزادار سرپل ذهاب از نخستین ساعت روز تاسوعا با برپایی مجالس عزا و دسته های سینه زنی و زنجیر زنی با سردادن ناله های یا حسین، یا ابوالفضل (ع) و یا زینب (س) در غم از دست دادن بهترین بندگان خدا سوگواری کردند.
مردم شهرستان‌های گیلانغرب و سرپل ذهاب نیز امروز در سوگ شهدای کربلا با حضور در دسته های سینه زنی و زنجیر زنی به سوگواری و عزاداری پرداختند.
شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه در مجموع بیش از ۲۲۰ هزار تن جمعیت دارند.