فراخوان عکسواره "مستان مستور" در قزوین منتشر شد

قزوین-ایرنا-,مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین از انتشار فراخوان عکسواره مستان مستور در استان با موضوع سوگواری ماه محرم در کرونا خبر داد.

 محمد حسین اسماعیلی روز شنبه با اعلام این خبر گفت: رساترین سخن کربلا، روایت آزادگی، از خودگذشتگی و از جان گذشتگی در راه هدفی والا تر از حیات دنیایی است، حماسه ای عظیم که عاشقانش پس از قرن ها آن را زنده نگه داشته و همه روزها و همه زمین ها را کربلا کرده اند.

 وی اضافه کرد: میهمان ناخوانده این روزها یعنی کرونا، حال و هوای دیگری به محرم امسال داده است و  از سویی از خودگذشتگی سفیران سلامت در مراکز درمانی رنگ و بوی ایثار و از جان گذشتگی داشته و همچنین آیین های محرم، امسال با وجود ویروس کرونا، به گونه ای دیگر برپا می شود. این مسوول گفت: "عکسواره ملی مستان مستور"  به دنبال ثبت لحظه های ماندگار از آیین های عزاداری سید و سالار شهیدان در این شرایط ویژه است و هنرمندان در این سوگواره صحنه های پرشکوه و با عظمت این داستان را ثبت خواهند کرد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ادامه داد: عکسواره ملی " مستان مستور" با موضوعات محرم و سنت ها و آئین های عزاداری  با محوریت تاسوعای حسینی ، عاشورای حسینی ، اربعین حسینی، نماز ظهر عاشورا، خیمه های عاشورایی، شام غریبان، مراسم های تعزیه و شبیه خوانی، شیرخوارگان حسینی، کاروان های عزاداری، عزاداری در تکایا، حسینه ها و مساجد، عزاداری در منازل، محرم و نماز و نیایش، نماز ظهر عاشورا جلوه های محرم در زندگی امروزی و مناظر شهری، محرم و فرهنگ عفاف و حجاب، محرم و دفاع مقدس، محرم و مدافعان سلامت، محرم و مواسات و همدلیِ مؤمنانه با تاکید برنگاه و رویکرد ویژه به شرایط کرونایی برگزار می گردد و عکس های ارسالی باید با منظور کردن موضوعات فوق و با محوریت کرونا تهیه و ارسال شود.

 اسماعیلی همچنین تصریح کرد: عکسواره در دو بخش اصلی (عکاسی با دوربین حرفه‌ای) وبخش نگاه مردمی (عکاسی موبایلی)برگزار خواهد شد و شرکت تمامی عکاسان و علاقه مندان از سراسر کشور در این عکسواره آزاد است و تمامی عکاسان می توانند در هر دو بخش سوگواره شرکت نمایند و هر عکاس می‌تواند، حداکثر۱۰ فریم (قطعه) عکس را به تفکیک در هر یک از بخش های ارسال نماید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: داوری این عکسواره را علی قلم سیاه، مسعود زنده روح کرمانی و مهدی وثوق نیا انجام می دهند و علاقمندان می‌توانند تا ۲۰ مهرماه برای ثبت‌نام در این جشنواره و تکمیل فرم تقاضا اقدام و جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس دبیرخانه عکسواره به نشانی قزوین، میدان میرعماد، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ، دفتر کانون عکس قزوین مراجعه ویا با شماره ۰۹۳۵۹۴۲۹۰۹۳ تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =