نماینده مجلس: دولت با شرایط سخت تحریم همچنان پیگیر مطالبات مردم است

چابهار- ایرنا- نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با شرایط سخت تحریم و با وجود مشکلات پیش رو همچنان پیگیر مطالبات و حل گرفتاری‌های مردم است.

به گزارش ایرنا معین الدین سعیدی روز شنبه در دیدار با مردم روستاهای دهستان وچاهان نیکشهر اظهارداشت: در  چند سال‌ اخیر شاهد شدیدترین تحریم اقتصادی ظالمانه از سوی دشمنان نظام اسلامی هستیم ولی هیچ‌گاه کار و فعالیت دولت تعطیل نشده است.

وی با اشاره به موقعیت راهبردی نیکشهر افزود: ارتقای دهستان‌های چاهان و هیچان به بخش در دستور کار مسوولان است و بزودی اجرایی خواهد شد.

نماینده حوزه انتخابیه چابهار گفت: پیگیری لازم برای آسفالت مسیرهای روستایی این منطقه، زمینی کردن فیبر مخابرات از نیکشهر به بنت و بنت به چاهان و تعیین تکلیف کارخانه سیمان چاهان در دست انجام است.

وی با حضور در جمع مردم شهر نیکشهر در مسجدجامع ذی النورین به نقش بانوان در رشد و توسعه جامعه اشاره و گفت: ما در خیلی از شاخص‌های توسعه‌ای نظیر آب، طرح هادی، برق، راه، بهداشت و آموزش جایگاه مطلوبی نسبت به سایر مناطق کشور نداریم و همه باید با نگاه و عزم همگانی به آبادانی و توسعه حوزه انتخابیه کمک کنیم.

سعیدی افزود: تمام مشکلات مطرح شده توسط مردم به طور جدی پیگیری خواهد شد و قطعا از تمامی ظرفیت‌ها برای حل این مسائل استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به گستردگی حوزه انتخابیه چابهار افزود: کشورمان در شرایط سخت و دشوار تحریم‌های ظالمانه قرار دارد که این مساله، تامین اعتبار برای پروژه‌ها را سخت خواهد کرد اما این موضوع هیچ عذر و بهانه‌ای برای عدم تلاش و پیگیری جهت حل مشکلات مردم نیست.

نماینده حوزه انتخابیه چابهار تکمیل پروژه ۶ کلاسه دخترانه روستای آبگاه، تجهیز مرکز درمانی روستای کوچینک، اتصال جاده ارتباطی کوچینک- آبگاه به روستای کلچات بخش بنت، احداث پل آهنی بر روی رودخانه تنگ سرحه و بازنگری در طرح هادی این ۲ روستا به طور جدی پیگیری خواهد شد.

امام جمعه دهستان هیچان نیز گفت: این دهستان با جمعیت ۱۵ هزار نفری نیازمند ارتقا به بخش است تا مسائل و مشکلات آن بهتر رسیدگی و مورد توجه قرار گیرد.

مولوی محمد نعیم رئیسی با اشاره به اینکه در خصوص ارتقای هیچان به بخش قول‌هایی داده شده است، خاطرنشان کرد: این دهستان پراکندگی، محرومیت و جمعیت بالایی دارد و عدم توسعه نیافتگی این منطقه با ارتقا مرتفع خواهد شد.

وی بر تجهیز، نوسازی، تخصیص امکانات برای مجتمع آموزشی هیچان تاکید کرد و افزود: با گذشت چند سال از واگذاری یک زمین به همراه ساختمان به آموزش و پرورش می‌گذرد ولی متاسفانه اقدامی برای دیوارکشی، محوطه سازی، نوسازی و تجهیز آن انجام نشده است.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان نیز در رابطه با وضعیت فضای آموزشی روستای آبگاه گفت: ادامه کار مدرسه ۶ کلاسه این روستا طی یک هفته آینده شروع خواهد شد. 

محمد سرحدی بیان کرد: تا یک هفته آینده مجتمع شبانه روزی هیچان تجهیز و سایر مشکلات مطرح شده آن پیگیری و مرتفع و ساخت مدرسه در روستاهای شگیم، کوچینک و سایر نقاط نیازمند در دستور کار قرار می‌گیرد.

دهیار روستای شگیم بالا نیکشهر نیز به بیان مسائل و مشکلات این روستا پرداخت و افزود: این روستا با ۴۰۰ خانوار و یکهزار و۵۰۰ نغر جمعیت در چهار دهه عمر با برکت انقلاب ۹ شهید تقدیم انقلاب کرده است و انتظار می‌رود توجه بیشتری به این روستا شود. 

عباس رئیسی بر راه‌اندازی اینترنت پر سرعت، ساخت زمین چمن مصنوعی، ساخت مدرسه ۶ کلاسه، حل مشکلات شبکه آبرسانی جدید، آسفالت جاده، احداث خانه بهداشت، مرمت و بهسازی ۶ قنات و گسترش محدوده روستا با توجه به افرایش جمعیت، رفع افت ولتاژ برق و اجرای طرح هادی روستا تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =