مقام حضرت عباس (ع) بین همه شهیدان تاریخ، ویژه و مایه غبطه همه شهداست

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مقام حضرت ابوالفضل العباس (ع) بین همه شهدای تاریخ ویژه بوده و همه شهدا در روز قیامت بر این مقام غبطه خواهند خورد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز شنبه در آیین عزاداری روز تاسوعا در ارومیه افزود: به خاطر جایگاه ویژه حضرت عباس (ع) بین شهدای روز عاشورا، روزی اختصاصی برای آن حضرت در نظر گرفته شده و در روز تاسوعا، مراسم ویژه سوگواری آن حضرت برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه همه اتفاقات مربوط به کربلا در روز عاشورا رخ داده، اضافه کرد: در روز تاسوعا، شمر که هم قبیله حضرت ام البنین (ع) بود، برای حضرت عباس (ع) و سه برادر ایشان امان نامه آورده بود که هر چهار برادر، آن را رد کرده و ارادت خود را به حضرت امام حسین (ع) نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: علاوه بر حضرت ابوالفضل العباس (ع)، سه برادر او نیز در راه سیدالشهدا (ع) به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در بخش دیگری با اشاره به لزوم توجه به مواعظ علما برای خودداری از گناه گفت: انسان در هر حالی برای حیات قلب به موعظه نیاز دارد.

وی افزود: ما باید خداوند را در همه دقایق زندگی خود حس کنیم تا مانعی برای گناه باشد که این امر با حضور در مجالس وعظ، همواره برای ما یادآوری می شود.

به گزارش ایرنا، امروز، شنبه همزمان با تاسوعای حسینی همه مردم ایران و شیعیان و دلدادگان در تمام نقاط جهان با برپایی آیین های عزاداری، نوای یا ابوالفضل (ع) سر داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =