اجرای آیین چهارپایه خوانی در مترو تهران

تهران_ ایرنا_ همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی آیین چهارپایه خوانی توسط ذاکرین اهل بیت (ع) در ایستگاه های مترو تهران اجرا می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا؛ ‫مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از سیاه پوش شدن تمامی ایستگاه های خطوط هفت گانه متروی تهران و حومه و اجرای آیین چهار پایه خوانی توسط ذاکرین اهل بیت(ع) در ایستگاه های منتخب متروی تهران خبر داد.

بر اساس این گزارش؛ همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران ویژه برنامه های سوگواری در دهه اول محرم برگزار می کند که از این بین می توان به اجرای مراسم با کاروان حسینی بر بلندای نی که با حضور ذاکرین اهل بیت(ع) در ایستگاه های متروی امام حسین (ع)، پانزده خرداد، میدان شهدا و تهران(صادقیه) اشاره کرد.

‫ شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه محرم امسال با برگزاری آئین چهار پایه خوانی و اجرای برنامه های آیینی و مذهبی متناسب با این روزها حال و هوای محرم را در شهر زیر زمینی زنده کرده است.

 لازم به توضیح است این برنامه ها بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی ستاد کرونا  برگزار می شود و علاقه مندان به شرکت در این مراسم می توانند در روزهای شنبه هشتم و یکشنبه نهم شهریورماه ۹۹ همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور در ایستگاه های امام حسین (ع)، پانزده خرداد، میدان شهدا و تهران(صادقیه) در این مراسم شرکت کنند، همچنین در ایستگاه امام حسین (ع) از ساعت ۱۲ تا ۱۳ نیز این مراسم برگزار خواهد شد.

 گفتنی است پایگاه‌های مشاوره مذهبی و خانواده با عنوان "زندگی حسینی" نیز با هدف پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی و هم‌چنین ترویج مهارت‌های زندگی با محوریت سبک زندگی اسلامی- ایرانی و به منظور ایجاد فضای معنوی در ایستگاه‌های امام خمینی (ره)، تجریش، ارم‌سبز، تئاترشهر و میدان آزادی متروی تهران تا ۱۱ شهریور ماه سالجاری برپا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =