اجتماع عزاداران حسینی گتوند در روز تاسوعا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

دزفول-ایرنا- آیین تاسوعای حسینی روز شنبه با حضور گسترده اقشار مختلف مردم شهرها و روستاهای گتوند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در خیابان امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این اجتماع بزرگ که با شور و شکوهی خاص و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، مداحان اهل بیت(ع) و عزاداران در سوگ سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)  و ۷۲ تن از یاران با وفایش به سینه زنی و عزاداری ‌پرداختند.

آیین عزاداری شب تاسوعا نیز جمعه شب در شهرهای گتوند، صالح شهر، ترکالکی، جنت مکان، سماله و همچنین روستاهای توابع شهرستان گتوند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

روز تاسوعا نزد شیعیان از اهمیت بالایی برخوردار است. شیعیان این روز را منتسب به عباس بن علی(ع)  نیز می‌دانند و در این روز به سوگواری می‌پردازند.

بر اساس دستورالعمل برگزاری آیین های محرم برای مقابله با کرونا، مراسم عزاداری ماه محرم صرفا در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله حداقل ۲ متر از هر طرف و تجمعات حداقلی برگزار می شود.

 زمان برگزاری مراسم نیز حداکثر باید ۲ ساعت باشد، جابه جایی هیئت ها، دسته روی و استفاده از طبل، سنج و وسایل مشابه ممنوع است اما برگزاری مراسم سینه زنی و زنجیرزنی (با زنجیرشخصی) در محل مراسم و بدون جا به جایی مجاز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =