هواشناسی برای بوشهر رعد و برق و تندباد پیش بینی کرد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز در ساعت‌هایی از بعد از ظهر تا اوایل شب در مناطق جنوبی و شرقی این استان افزایش پوشش ابر، احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی، وقوع رعد و برق و تندباد لحظه‌ای پیش بینی می‌شود. 

پیام مساعدی روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: پیش بینی می‌شود طی هفته پیش رو در اغلب ساعت‌های شبانه روز، غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده های غالب در استان باشد.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و گاهی افزایش ابر پیش بینی می‌شود.

مساعدی ادامه داد: طی ساعت‌هایی از بعد از ظهر و شب نیز در نواحی جنوبی و مناطق شرقی با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی و در صبحگاه در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

وی  یادآورشد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در نواحی جنوبی و مناطق شرقی استان به طور موقت در ساعت‌های عصر تا اوایل شب گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

مساعدی گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتی‌متر پیش بینی می‌شود.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۵:۴۴ بامداد، جزر اول دریا ساعت ۱۳:۴۹ بامداد، مد دوم دریا ۲۰:۳۹ و جزر دوم دریا ساعت ۱۱:۴۴ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =