توزیع ۶۲۰ بسته معیشتی «شمیم حسینی» در ملایر

همدان- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر گفت: همزمان با آغاز تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) توزیع ۶۲۰ بسته معیشتی به صورت جیره خشک بین خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا در قالب طرح «شمیم حسینی» در سطح این شهرستان آغاز شد.

پژمان جعفری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای تهیه این تعداد بسته معیشتی از محل نیت چهار واقف ملایری ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شد.

وی افزود: هزینه تهیه بسته‌های معیشتی از محل موقوفه واقفان بزرگ ملایری شادوران سیف‌الدوله، حاج کاظم خانی، شمس‌الدوله جوزان و حاج محمد نامیله‌ای و همکاری قرارگاه جهادی غدیر تامین شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر بیان کرد: توزیع بسته‌های معیشتی همزمان با آغاز تاسوعای حسینی آغاز شده و تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

جعفری ادامه داد: تعدادی از این بسته‌های معیشتی در مرکز خیریه معلولان ذهنی نسیبه، مرکز نگهداری سالمندان مهر مادر، مرکز آفتاب و تعدادی خانواده‌های نیازمند در روستای جوزان توزیع شد.

وی تاکید کرد: از قبل ایام محرم نیز اعلام کردیم با توجه به شیوع ویروس کرونا کسانی‌که نذر دارند، می‌توانند نذورات خود را به منظور تهیه سبد غذایی و برای کمک به نیازمندان تغییر و اهدا کنند،.

جعفری اضافه کرد: ما نیز معادل این مبالغ کمک می‌کنیم تا مردم نیازمند و آسیب دیده از کرونا بتوانند بیشتر از این کمک‌های مردمی بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا آیین‌های عزاداری در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص این شهرستان ممنوع شد و با همکاری هیات صادقیه(ع) و هیات رزمندگان، برنامه عزاداری دهه اول محرم به مدت ۱۱ شب در محوطه پارک سیفیه در حال برگزاری است که تمام هزینه‌های آن از محل موقوفه سیف‌الدوله پرداخت شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر گفت: برای برگزاری این مراسم از محل نیت واقف بزرگ ملایری شادوران سیف‌الدوله حدود ۸۰ میلیون تومان هزینه شد و این آیین طبق دستورالعمل‌های کامل بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در حال برگزاری است.

جعفری افزود: ورود عزاداران با ماسک در این مراسم الزامی است و در صورت همراه نداشتن ماسک، به افراد ماسک اهدا می‌شود و ورود و خرورج عزاداران با مواد ضدعفونی کننده و دستگاه تب‌سنج کنترل می‌شود.

وی با بیان اینکه کمک‌هایی نیز به هیات‌های مذهبی خواهیم داشت اظهار داشت: در مجموع برای تهیه بسته‌های معیشتی و برگزاری آیین‌های عزاداری و روضه‌خوانی محرم از محل عواید موقوفات و طبق نیت واقف ۳۷۰ میلیون تومان هزینه شده است.

۶۳.۵ درصد از اراضی شهرستان ملایر موقوفه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =