پایگاه‌های انتقال خون در کرمان آماده خونگیری از عزاداران حسینی هستند

کرمان - ایرنا - مدیرکل انتقال‌خون استان کرمان‌گفت: تمامی پایگاه‌های انتقال خون این استان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی باز و آماده خونگیری از عزاداران هستند.

روح‌الله میرزایی روز شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه السلام)با اشاره به اینکه محرم امسال به واسطه شیوع ویروس کرونا متفاوت از سال‌های گذشته است افزود: تمام پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه‌های انتقال خون استان رعایت می‌شود و هیچگونه نگرانی در خصوص انتقال ویروس کرونا در این مراکز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: به دلیل آنکه ازدحامی در پایگاه‌های انتقال خون استان در ایام خاص نباشد اهداکنندگان و عزاداران حسینی اهدا و نذر خون و پلاسمای خود را صرفا به ایام تاسوعا و عاشورا موکول نکنند و برای اهدای خون و پلاسما در طول ماه محرم و صفر برنامه‌ریزی کنند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان بیان داشت: اهداکنندگان می‌توانند به صورت غیرحضوری و با مراجعه به سامانه nobatdehi.ibto.ir نوبت‌دهی اینترنتی روز و ساعتی را که تمایل به اهدای خون دارند مشخص کرده و طبق برنامه از قبل مشخص شده توسط خودشان به پایگاه مراجعه کرده و اهدای خون خود را انجام دهند.

میرزایی با اشاره به اینکه نذر خون در روز تاسوعا و عاشورا هر ساله وجود داشته و تیم‌های سیار انتقال خون در برخی هیات‌های مذهبی مستقر می‌شدند و اقدام به خونگیری می‌کردند افزود: امسال به واسطه شیوع ویروس کرونا فعالیت ما در این ایام محدود شده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی پایگاه‌های استان کرمان در شهرستان‌های کرمان، سیرجان، رفسنجان، جیرفت و بم در هر ۲ روز تاسوعا و عاشورا آماده ارائه خدمت هستند. 

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =