انتقال خون کردستان در تاسوعا و عاشورای حسینی پذیرای اهداکنندگان است

سنندج - ایرنا - مدیرکل انتقال خون کردستان گفت: همه ساله پایگاه‌های سیار خون در روزهای تاسوعا و عاشورا پذیرای اهدا کنندگان در قالب طرح نذر خون بود که امسال فقط در ۲ مرکز ثابت سنندج و سقز پذیرای عزاداران هستیم.

محمدسعید کریمیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح نذر خون در محرم و صفر ششمین سالی است که اجرا می‌شود و هدف آن توزیع اهداکنندگان خون از آغاز محرم تا پایان صفر است.

وی اضافه کرد: پارسال یک هزار و ۵۷۰ نفر از آغاز ماه محرم تا پایان عاشورای حسینی به پایگاه‌های انتقال خون کردستان مراجعه و در مجموع یک هزار و ۱۵۴ واحد خون کامل اهدا کردند.

کریمیان افزود: امسال بخاطر شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا پایگاه‌های سیار که در تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرهای بیجار، قروه و سریش‌آباد دایر می‌شد، تعطیل است و اهداکنندگان می‌توانند برای ادای نذر خود امروز و فردا به مراکز سنندج و سقز مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون کردستان تاکید کرد: ساعت کاری این سازمان در روزهای تاسوعا و عاشورا از ۸ صبح تا ۲۰ است و تعداد کارکنان برای سهولت  اهدای خون عزاداران، افزایش یافته است‌

وی توزیع اهداکنندگان و حفظ ذخایر خون را دو دستاورد ارزشمند این طرح برشمرد و یادآور شد: نیاز بیماران به خون همیشگی است و پاسخگویی به این نیاز با استمرار مراجعه و مدیریت حضور اهداکنندگان امکان پذیر است.
کریمیان ادامه داد: انتقال خون کردستان در تلاش است تا آمار اهدای خون مستمر در استان را افزایش دهد.

مدیرکل انتقال خون کردستان از حضور همیشگی اهداکنندگان خون تقدیر کرد و گفت: ادای نذر خون در مناسبت خاص ماه محرم ارزشمند است اما کافی نبوده و ضروری است اهداکنندگان توجه ویژه به اهدای خون در تمام روزهای سال داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =