۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۶
کد خبرنگار: 1173
کد خبر: 84020103
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت باد در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در شبانه روز گذشته در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

محسن حیدری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همان‌طور که انتظار می‌رفت از روز جمعه بر شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده شده و تا صبح امروز بیشینه سرعت باد در منطقه سیستان به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با بیان اینکه وزش این باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی شد، افزود: هم‌اینک سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت است که شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۹ هزار متر کاهش داد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس جدیدترین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود همچنان وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه وزش باد با شدت کمتر در مناطق مرکزی و مرز شرقی تا سراوان و نوار غربی سیستان و بلوچستان تا زرآباد نیز روی می‌دهد، افزود: وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا بویژه در مناطق روستایی و برخی مسیرهای ارتباطی شمال استان می‌شود.

حیدری ادامه داد: با توجه به مخاطرات ناشی از باد شدید و گردوخاک توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از ترددهای غیرضروری خودداری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =