۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84020095
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده دشتستان: عوارض صادرات خرما برداشته شد

بوشهر-ایرنا- نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای حمایت از بخش کشاورزی عوارض صادرات خرما برداشته شده و برگشت پول صادرکنندگان با ارز آزاد انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا ابراهیم رضایی روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: مشکل صادرکنندگان برای ارز برگشتی نیز حل شده و ارز آنها  با نرخ آزاد وارد کشور می‌شود که مجموعه این اقدام‌ها باعث روان سازی در صادرات و افزایش قیمت خرما می‌شود.

وی بیان کرد: نسبت به خرما و بازار آن خوشبین هستیم و امید می‌رود شاهد وضعیت بهتری در روزهای آینده باشیم.

رضایی ادامه داد: شرکت‌های بسته بندی در شهرستان دشتستان باید فعال‌تر شوند و در این ارتباط از تمام ظرفیت‌ها برای فعال شدن واحدهای راکد نیز استفاده می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:  توسعه سردخانه‌ها نیز نقش مهمی در نگهداری بهتر محصول خرما دارند که باید به این امر توجه لازم شود.

رضایی افزود: خرما جزء کالاهای اساسی نیست و افزایش قیمت آن نگرانی ندارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه و درخواست کشاورزان نیز این است که خرمای امسال با قیمت مقبول و منطقی به فروش برسد.

وی با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های نگهداری، صنایع تبدیلی و تکمیلی و بسته بندی خرما در دشتستان افزود: از همه فعالان این عرصه حمایت و برای رفع نیازهای آنان از همه ظرفیت و توان خود استفاده می‌کنیم.
رضایی یادآورشد: خرمای دشتستان باید در همین شهرستان بسته بندی، توزیع و صادر شود چون با این فرایند علاوه بر سود بیشتر وضعیت اشتغال و اقتصادی جوانان این شهرستان نیز بهبود می‌یابد.

در استان بوشهر ساالانه بیش از ۱۵۰هزار تن خرما تولید می شود و قطب تولید و بسته بندی این محصول نیز شهرستان دشتستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =