اعتبار ۵۴ میلیارد ریالی شهرداری امیریه از افتتاح طرح‌های هفته دولت

سمنان- ایرنا- شهردار شهر امیریه از توابع دامغان گفت: ۶ طرح هفته دولت شهرداری امیریه با صرف اعتبار ۵۴ میلیارد ریال در این هفته بهره‌برداری شد.

محمد عوض آبادیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد طرح شهرداری امیریه در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، گردشگری و زیر ساخت شهری و کشاورزی افتتاح شد. 

وی اظهارداشت: احداث استخر ذخیره آب پنج هزار متر مکعبی و کاشت گل محمدی با اعتبار سه میلیارد ریال یکی از طرح های مهم حوزه کشاورزی امیریه در هفته دولت است.

عوض آبادیان اضافه کرد: بزرگترین طرح هفته دولت امسال شهرداری امیریه، افتتاح جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی مجتمع خدماتی رفاهی با هزینه ۳۵ میلیارد ریال است که در کنار جایگاه CNG این مجتمع قرار دارد. 

وی ادامه داد: بهسازی معابر شهری، جدول گذاری و آسفالت معابر به میزان ۱۷ هزار مترمربع با اعتبار هفت میلیارد ریال از دیگر طرح های هفته دولت شهرداری امیریه است.

عوض آبادیان بیان کرد: بهسازی و مرمت بناهای تاریخی یکی از برنامه‌های شهرداری برای احیای تاریخ و بافت قدیمی شهر امیریه است که در فاز اول، هشت میلیارد ریال برای این منظور هزینه شده است. 

شهردار امیریه خاطر نشان کرد: بهره‌برداری از شبکه برق چاه آب شهرداری با صرف یک میلیارد ریال از دیگر طرح‌های افتتاح شده در هفته دولت امسال است. 

شهر امیریه با جمعیت بیش از سه هزار نفری دارای ۲۰ کارگاه صنعتی کوچک و بزرگ و یک دانشکده کشاورزی است. 

امیریه در ۲۵ کیلومتری غرب شهر دامغان قرار دارد.

۹۴ طرح عمرانی و سرمایه‌گذاری هفته دولت امسال توسط ۱۸ دستگاه اجرایی با صرف اعتبار یکهزار و ۸۲۳ میلیارد و ۱۹۷ میلیون ریال در شهرستان دامغان افتتاح و به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha