گروه سیار خونگیری در باغ جنت شیراز مستقر شد

شیراز- ایرنا- مدیرکل انتقال خون فارس اعلام کرد: این اداره همزمان با تاسوعای حسینی گروه سیار خونگیری را در باغ جنت شیراز برای دریافت نذر خون شهروندان مستقر کرده است.

مسعود ترابی شنبه در گفت‌ و گو  با ایرنا ابراز کرد: طبق رسم پسندیده سال‌های اخیر و نذر خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی از شهروندان شیراز و دیگر هم‌استانی برای شرکت در پویش نذر خون دعوت می‌کنیم. 

مدیرکل انتقال خون فارس با بیان اینکه ذخایر خونی استان فارس به دلیل مراجعه کمتر اهداکنندگان سبب کاهش شدید ذخایر خونی شده است، افزود: این موضوع باعث نگرانی بیماران نیازمند به خون شده است و در حال حاضر به همه گروه‌های خونی به ویژه‌ گروه‌های خونی A  و O نیاز است و تزریق خون فقط برای بیماران اورژانس انجام می‌شود.

وی ابراز کرد: به علت حضور بسیاری از عزاداران حسینی در مسیر باغ جنت شیراز، این مکان به عنوان پایگاه سیار برگزیده شد و تیم سیار انتقال خون با خونگیری از اهداکنندگان به سنت حسنه عزاداران لبیک گفت. 

مدیرکل انتقال خون فارس افزود: این تیم سیار در شب‌های تاسوعا و عاشورا از ساعت ۱۹ تا ۲۴ در محل پارکینگ باغ جنت برقرار است؛ همچنین مرکز انتقال خون شیراز واقع در آسیب‌قوامی خیابان قصردشت تا ساعت ۱۹ و ۳۰ و پایگاه انتقال خون نمازی جنب درمانگاه امام رضا (ع) نیز تا ساعت ۱۹ در ماه محرم چشم به راه شهروندان برای ادای نذر خون هستند. 

ترابی بیان کرد: پایگاه کانکسی میدان ولیعصر شیراز به دلیل وضعیت همه‌گیری بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

وی همچنین از بهبودیافتگان بیماری کرونا درخواست کرد برای اهدای پلاسما پیشقدم شوند و عنوان داشت: بیماران مبتلا به کرونا که یک ماه کامل از بهبودی آنها گذشته است، می‌توانند با مراجعه به ساختمان قدیم نمازی بخش آفرزیس ۲ به‌منظور کمک در بهبود سایر بیماران کرونایی پلاسما اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون فارس همچنین ابراز کرد: برای ادارات و سازمان‌هایی که تمایل به اهدای خون به‌صورت گروهی دارند پایگاه‌های سیار تا یک ماه آینده در ادارات حضور خواهد یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =