فراخوان سوگواران محرم به پویش سلامت یاران حسین (ع)

شیراز - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پیامی سوگواران و عزاداران حسینی و عموم شهروندان را به پیوستن به پویش سلامت یاران امام حسین (ع) فراخواند و از عزاداران خواست تا بیش از پیش شیوه نامه های بهداشتی را در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این پیام به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی، ضمن تسلیت این ایام، از عموم مردم دعوت کرد تا نسبت به رعایت شیوه نامه های  بهداشتی در آئین های سوگواری دقت نظر داشته باشند.

در متن پیام مهرزاد لطفی  به این مناسبت آمده است:خداوند منان را سپاس که ما را توفیق داد تا بار دیگر در سوگ سید و سالار شهیدان سهیم شویم و از برکات این ایام معنوی بهره مند گردیم، تاسوعا و عاشورای حسینی فرا رسید و بار دیگر دل های شیفتگان مولا به ضریح مطهرش پیوند خورد تا در سایه یقین به آرمانش، درس آزادگی و حریت بیاموزیم. اما داستان حسین(ع) و یارانش، نه روایتی از یک روز و یک دهه، بلکه درسی به بلندای تاریخ است برای یکایک شیعیان و دلدادگانش تا با سرمشق «هل من ناصرا ینصرنی»، حیاتشان معنا یابد.

امسال اما شیفتگان حسینی بیش از همیشه ثابت کردند که دلبستگی به مولا، ارتباطی قلبی و معنوی است که تا همیشه تاریخ پا برجاست.

در ادامه این پیام می خوانیم : ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران آزاده اش، از یکایک مردم مومن و معتقد استان فارس می خواهم در آئین های سوگواری خود، با هدف تامین سلامت خود و دیگر عزاداران عزیز، نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی، دقت نظر ویژه داشته و بتوانیم از ایام معنوی نهایت بهره قلبی را داشته باشیم.

همچنین به این مناسبت از عموم مردم نیک اندیش فارس دعوت می کنم تا به پشتوانه غنی که در عرصه نیکوکاری داشته اند، امسال که ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با بحرانی همه گیر مقارن شده است و فرزندان میهن اسلامی ماه هاست جان خود را در خط مقدم دفاع مبارزه با کرونا، سپری در برابر سلامت جامعه ساخته اند، یاریگر حوزه سلامت استان بوده و با پیوستن به پویش سلامت یاران حسینی، نذورات خود را به پیشبرد اهداف این حوزه در ارتقای سلامت عمومی اختصاص دهند.

لطفی در پایان این پیام یاد آور شد : در این ایام همچون همیشه، رو به سوی آستان مقدس مولایمان حضرت ثارالله(ع) کرده و با توسل به برکات او و یاران صدیقش، از خداوند باریتعالی می خواهیم توفیق درک آرمان رفیعشان و شفاعتشان در روز محشر را به یکایک ما عنایت فرماید.

اخبار مرتبط