۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 84020050
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکل: اروپا و چین به دنبال ایجاد الگوی چندجانبه‌گرایی هستند

تهران- ایرنا- صدراعظم آلمان تصریح کرد که اروپا و چین خواهان ادامه مذاکرات با هدف ایجاد الگویی در مسئله چندجانبه‌گرایی در عرصه بین‌الملل هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل روز گذشته (جمعه) طی کنفرانسی خبری خاطر نشان کرد: اروپا و چین باید به مذاکراتشان در موضوعاتی که می‌توانند در آنها همکاری داشته باشند از جمله مسئله تغییرات آب و هوایی ادامه دهند.

وی افزود: اروپا و چین نه تنها باید در مسائل مورد توافق همچنان مذاکره کنند بلکه باید در مسائل مورد اختلاف از جمله موضوع هنگ کنگ نیز گفت وگو کنند.

صدراعظم آلمان تاکید کرد: ما خواهان ادامه مذاکرات میان اروپا و چین هستیم تا الگویی در مسئله چندجانبه‌گرایی در عرصه جهانی ایجاد شود.

مرکل ضمن اشاره به اینکه آلمان و به دنبال افزایش همکاری‌هایش با چین با هدف مقابله با چالش‌های مشترک است، گفت: ما شرایط زیادی را برای همکاری‌های نزدیک‌تر در حوزه های مختلف با چین می‌بینیم و امیدواریم دو طرف شاهد پیشرفت‌های بیشتری در همکاری های دوجانبه باشند.

صدراعظم آلمان پیش از این گفته بود که روابط با چین جزو یکی از سیاست های اصلی اتحادیه اروپا طی دوران ریاست آلمان بر این اتحادیه خواهد بود.

این اظهارات مرکل در حالی مطرح شده است که اروپا از سیاست‌های دولت دونالد ترامپ نارضایتی‌های بسیاری داشته و کم کم در حال فاصله گرفتن از واشنگتن بوده به همین دلیل به نظر می رسد کشورهای اروپایی به دنبال دور شدن از آمریکا و نزدیک شدن به قدرت هایی همچون روسیه و چین هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =