۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1102
کد خبر: 84020041
۰ نفر

برچسب‌ها

هفته گشایش‌ها در البرز

کرج - ایرنا - هفته گذشته (اول تا هفتم شهریور) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی استان البرز رخ داد که مهمترین آنها گشایش ۲۰۸ پروژه برق با حضور وزیر نیرو و بهره‌برداری از ۳۰۹ پروژه در استان همزمان با هفته دولت بود.

همزمان با هفته دولت مناطق مختلف استان البرز با حضور جمعی از مسئولان استان و کشور شاهد گشایش پروژه‌های متعدد در بخش‌های مختلف از جمله بهره‌برداری از ۲۵ پروژه عمرانی در فردیس، گشایش ۸۲ طرح عمرانی و ۱۵ پروژه کشاورزی در ساوجبلاغ و ۱۵ پروژه اورژانس در استان بودند.

طرح اشتغال پایدار روستایی در طالقان اجرایی شد، تنها یک داوطلب کنکور البرز مبتلا به کرونا بود، اهتمام استاندار البرز مسیر جدیدی در اشتغال پایدار ایجاد می‌کند، تولید بیش از ۷۶۰۰ تن محصولات کشاورزی در البرز، داروی کنترل عوارض تنفسی کرونا در البرز مجوز تولید گرفت، البرز قدم اول جهش تولید را با صادرات ۲۱۱ میلیون دلاری برداشت، ۲۰میلیون متر مکعب آب سد طالقان به البرز اختصاص می یاید، مدافع سلامت البرزی به آسمان پر کشید، تولید کیت تشخیصی کرونا در موسسه رازی، حق‌آبه البرز افایش یافت، مجمع مشورتی زنان البرز آغاز به کار کرد و ۱۵۷ روستا در البرز از نعمت گاز بهره‌مند شدند از دیگر اخبار و رویدادهای مهم هفته گذشته البرز است.

طرح اشتغال پایدار روستایی در طالقان اجرایی شد

فرماندار طالقان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طرح اشتغال پایدار روستایی دراین شهرستان با انتخاب چهار روستا به عنوان الگو اجرایی شد.

بهنام جهانی افزود: براین اساس روستاها در زمینه جرای طرح های دامداری، کشاورزی، صنایع دستی، میراث فرهنگی وسایر  مشاغل مورد حمایت تسهیلاتی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: در این طرح  کارگاه های کوچک خانگی با اشتغالزایی برای حداقل پنج نفرتسهیلات دریافت می کنند.

بیمه‌شدگان پاره وقت تامین اجتماعی البرز اقدام کنند

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز به ایرنا گفت: بیمه شدگان پاره وقت مشغول در کارگاه های تولیدی و خدماتی استان برای تکمیل بیمه ماهانه خود اقدام کنند.

مرتضی سلامی افزود: بیمه شدگانی که حق بیمه آنان به صورت پاره وقت پرداخت می شود دیگر نگران سوابق  پرداخت حق ‏بیمه خود به صورت کسری از ماه نباشند.

وی ادامه داد: افرادی که به صورت پاره وقت (کسری از ماه) در کارگاه ‏های مشمول قانون تامین اجتماعی اشتغال به کار دارند و برای آنان در ماه مورد نظر (حداقل یک روز) سابقه پرداخت حق بیمه لحاظ شده باشد می توانند درخواست داده و مابقی کسر از ماه خود را پرداخت نمایند.

تنها یک داوطلب کنکور البرز مبتلا به کرونا بود

مدیرکل آموزش و پرورش البرز به ایرنا گفت: تنها یک داوطلب کنکور سراسری در این استان به کرونا مبتلا بود که دربیمارستان از وی آزمون گرفته شد.

سالار قاسمی افزود: براساس خوداظهاری وهمچنین تب سنجی پیش از ورود به حوزه های امتحانی همه داوطلبان به جز یک نفر، همگی از سلامت کامل برخورداربودند.

اهتمام استاندار البرز مسیر جدیدی در اشتغال پایدار ایجاد می‌کند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اعلام کرد که حمایتها و اهتمام جدی استاندار البرز از پروژه اشتغال مهارت محور سبب تحول و دگرگونی در رویکرد آموزش‌های مهارتی و ایجاد مسیر جدید برای اشتغال پایدار و مولد با محوریت مهارت می‌شود.

پروژه اشتغال مهارت محور در راستای تحقق توصیه های ارزشمند رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به ویژه  «علم و پژوهش»، « اقتصاد» و «استقلال و آزادی» و عملیاتی شدن شعار «نهضت مهارت افزایی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان البرز با هدف تقویت و توسعه اشتغالزایی پایدار در حال اجرا است.

تفاهم نامه اجرای این پروژه به عنوان الگوی کشوری ۲۹ دی ۱۳۹۸ در نشست شورای مهارت البرز به امضای علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و عزیزاله شهبازی استاندار البرز رسید.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اخیرا در نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تخصیص اعتبار ملی برای اجرای پروژه اشتغال مهارت محور در البرز را از حسین شریعتمداری درخواست کرد.

تولید بیش از ۷۶۰۰ تن محصولات کشاورزی در البرز

مدیر تعاون روستایی استان البرز با اشاره به فعالیت ۲ شرکت کشت و صنعت در این استان به خبرنگار ایرنا گفت: سال زراعی ۹۹-۹۸ بالغ بر ۷۶۶۵ تن انواع  محصولات کشاورزی در این شرکت ها تولید شده است.

سیدمحسن موسوی افزود: در شرکت‌های کشت و صنعت زنجیره ارزش افزوده با ترکیب عملیات کشاورزی‌، صنعتی وخدماتی تمام مراحل تولید، نگهداری، فرآوری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات بازارمحور در چارچوب سازمان و مدیریتی واحد تحقق می پذیرد.

۳۰۹ پروژه در البرز آماده بهره برداری شد

استاندار البرز با گرامیداشت هفته دولت گفت: همزمان با هفته گرامیداشت دولت ۳۰۹ پروژه عمرانی و تولیدی با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان در این استان بهره برداری می شود.

عزیزاله شهبازی افزود: امسال نیز به یمن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، برای امید آفرینی و تبیین و تشریح کارآمدی نظام، ۳۰۹ پروژه آماده بهره برداری شده است.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه‌ها  برای بالغ بر هزار و ۷۰۰ نفر ااشتغالزایی خواهد شد.

فرماندار کرج: فضای مجازی و رسانه ها محور تبلیغات انتخاباتی کرج است

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج در گفت و گو با ایرنا با اشاره به شرایط کرونایی کشور و استان البرز اعلام کرد: بر همین اساس فضای مجازی و رسانه های جمعی محور اصلی تبلیغات ۲ نامزد انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس است.

غفور قاسم پور افزود: وزارت کشور تبلیغات نامزدهای مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از طریق صدا و سیمای مرکز استان البرز  به استان ابلاغ کرده است.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی در انتخابات از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با تمهیداتی که از سوی وزارت  کشور در نظر گرفته شده ، نامزدها از طریق رسانه های عمومی و صدا و سیمای مرکز استان و طبق زمانبندی که توسط ستاد انتخابات اعلام خواهد شد، مجاز به تبلیغات خواهند بود.

۲۵ پروژه عمرانی در فردیس بهره‌برداری شد

همزمان با اولین روز از  هفته دولت طی مراسمی با حضور عزیزاله شهبازی استاندار البرز، بهره برداری از ۲۵ پروژه عمرانی در شهرستان فردیس آغاز شد.

فرماندار فردیس در آیین گشایش این پروژه ها گفت: برای بهره برداری از این پروژه ها ۱۶۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال  ۲۰۲ نفر  ایجاد شده است.

ابوالفضل اینالو افزود: این پروژه ها در زمینه بافندگی، سرای محله، کشاورزی، فرهنگی و قطعات خودرو در بخش دولتی و خصوصی اجرا شده است.

وی ادامه داد: بخشی از این پروژه ها از محل  اعتبارات دولتی و  تعدادی  توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا شده است.

وی خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها صدها خانوار از مزایای آنها بهره مند شدند.

هشدار پلیس فتا البرز به کاربران مجازی در ماه محرم

رییس پلیس فتا البرز درگفت و گو با خبرنگار ایرنا  به کاربران در خصوص کلاهبرداری‌های مختلف اینترنتی در ماه محرم هشدار داد.

سرهنگ محمد اقبالی افزود: برخی افراد در فضای مجازی تحت عنوان «نذری اینترنتی» از مردم کلاهبرداری می کنند که هوشیاری در مقابل ترفند این افراد ضروری است.

وی ادامه داد: این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران  با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت کمک های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه درخلال عملیات پرداختی مردم حساب های آنان را رمز گشایی می کنند. 

وی اضافه کرد: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند به صفحه های معتبر مراجعه کنند تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند. 

۱۰۰ هزار دانش آموز البرز از پایگاه های تابستانی بهره‌مند شدند

رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۱۰۰ هزار دانش آموز این استان از برنامه های غنی سازی اوقات فراغت تابستانی درفضای مجازی با شعار" هردانش آموز یک مهارت " بهره مند شدند.

جواد محمدی افزود: غنی سازی اوقات فراغت یکی از مباحث مهم آموزش و پرورش و خانواده ها به ویژه درفصل تابستان است بر این پایه، ۶۴۰ پایگاه تابستانه به منظورغنی سازی اوقات فراغت  دانش آموزان درپایه های مختلف تحصیلی دراین استان دایرشد.

وی ادامه داد: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، برنامه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با رویکرد تربیتی – مهارتی به صورت مجازی برای دانش آموزان دراین استان اجرایی شد.

داروی کنترل عوارض تنفسی کرونا در البرز مجوز تولید گرفت

مدیر دارو و فرآورده های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی البرز به خبرنگار ایرنا گفت: داروی کنترل عوارض تنفسی کرونا ساخت شرکت آریوژن استان البرز مجوز تولید انبوه دریافت کرد.

دکتر امیر بقایی افزود: داروی کنترل عوارض تنفسی کرونا توسیلیزومب با نام تجاری «تمزیوا»  از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز تولید انبوه و عرضه به بازار دریافت کرد.

وی ادامه داد: ساخت این دارو با تلاش محققان شرکت آریوژن پس از شیوع کرونا آغاز شد و تاثیر خوبی در کنترل عوارض تنفسی کرونا داشته است.

البرز قدم اول جهش تولید را با صادرات ۲۱۱ میلیون دلاری برداشت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در آیین افتتاح طرح های عمرانی شهرستان نظرآباد به مناسبت هفته گرامیداشت دولت گفت: این استان در سال جهش تولید قدم اول را با صادرات ۲۱۱ میلیون دلاری برداشت.

جهانگیر شاهمرادی افزود: میزان صادرات در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد رشد نشان می دهد.

وی ادامه داد: امسال با رشد سرمایه گذاری قابل توجهی در استان البرز به ویژه درشهرستان اشتهارد مواجه بودیم و کاهش و تعدیل نیرو نداشتیم.

ربایندگان مرد ۴۵ ساله ساوجبلاغی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ شامگاه دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: چهار نفر عوامل ربایش یک مرد ۴۵ ساله ساوجبلاغی در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شدند.

سرهنگ علی سلیمانی افزود: متهمان انگیزه خود را از ربایش گروگان، دریافت مطالبات مالی خود از نامبرده عنوان کردند.

۲۰۸ پروژه برق البرز با حضور وزیر نیرو گشایش یافت

همزمان با هفته گرامیداشت دولت، رضا اردکانیان وزیر نیرو ۲۰۸ پروژه برق رسانی استان البرز را افتتاح کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در آیین گشایش این پروژه ها اعلام کرد: این ۲۰۸ پروژه برق البرز در هشت سرفصل شامل روشنایی معابر، تامین برق مسکن مهر، تعویض سیم های بدون روکش با سیم های روکشدار، تامین برق و بهسازی و نوسازی شبکه ها و هوشمند سازی کنتورها  با اعتبار ۷۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا شده است.

بهنام بیات افزود: با بهره برداری از این پروژه ها صدها خانوار در مناطق شهری و روستایی استان البرز از نعمت روشنایی برق بهره مند شدند.

وی ادامه داد: بخش بیشتر این پروژه ها در مسکن مهر استان و مناطق محروم اجرا شده است.

وزیر نیرو ۲۲۳۰ پروژه برق کشور را افتتاح کرد

همزمان با هفته گرامیداشت دولت، رضا اردکانیان وزیر نیرو ، ۲ هزارو ۲۳۰ پروژه تامین برق کشور را از طریق ویدئو کنفرانس در استان البرز افتتاح کرد.

اجرای این پروژه ها در مناطق مختلف کشور از جمله استان البرز بیش از سه هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار در برداشته است.

وزیر نیرو: بخش انرژی ایران در دنیای کرونازده کارنامه درخشانی ارائه کرد

وزیر نیرو در آیین افتتاح ۲ هزارو ۲۳۰ پروژه برق کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی در استان البرز برگزار شد، گفت: اقدامات گسترده در بخش تولید و مدیریت انرژی طی ماه های اخیر در کشور انجام شده است.

رضا اردکانیان افزود: جمهوری اسلامی ایران با وجود شیوع بیماری کرونا، کارنامه درخشانی در زمینه تولید و بهبود شاخص های برق و انرژی ارائه کرده است.

وی خاطر نشان کرد: امسال موفق شدیم رشد موج بار انرژی را که در ۱۰ سال گذشته ۵.۲ درصد بود را روی عدد ۲ درصد متوقف کنیم.

وزیر نیرو: ۲۰میلیون متر مکعب آب سد طالقان به البرز اختصاص می یاید

وزیر نیرو در حاشیه افتتاح پروژه های آب و برق کشور در استان البرز گفت: ۲۰ میلیون مترمکعب طی ۲ ماه آینده به عنوان حق آبه از سد طالقان به استان البرز اختصاص می یابد.

رضا اردکانیان افزود: اکنون سهمیه استان البرز از سد طالقان ۵۰ میلیون مترمکعب است که ۴۰ درصد به آن اضافه می شود.

وی با بیان اینکه اختصاص حق آبه جدید خبر خوش دولت به البرزی ها است خاطر نشان کرد: طرح های مختلفی برای تامین آب استان البرز در دست اقدام است.

وزیر نیرو: ۴۴۹ مگاوات نیروگاه خورشیدی در کشور ایجاد شده است

وزیر نیرو در حاشیه افتتاح ۲ هزار و۲۳۰ پروژه برق کشور که به صورت ویدئو کنفرانس در استان البرز برگزار شد، با اشاره به اهمیت انرژِی های تجدید پذیر در کشور گفت: تاکنون ۴۴۹ مگاوات ظرفیت نیروگاه خورشیدی در کشور ایجاد شده است.

رضا اردکانیان افزود: در این بخش ۶۴ نیروگاه بزرگ به ظرفیت ۴۰۴ مگاوات و تعدادی نیروگاه کوچک خورشیدی به ظرفیت ۴۵ مگاوات در کشور راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: اکنون نیز ۵۷ نیروگاه خورشیدی بزرگ به ظرفیت ۲۸۰ مگاوات و یک هزار نیروگاه کوچک پنج مگاواتی در دست ساخت و راه اندازی است.

وی اضافه کرد: اجرای طرح برق امید به عنوان یک برنامه در بخش خانگی برای گروه پر مصرف ها در دست اقدام است که به زودی عملیاتی می شود. در این طرح  پنل های کوچک قابل نصب بر روی کولرهای آبی در پشت بام ها نصب خواهد شد  و بخشی از برق مورد نیاز پرمصرف ها از این طریق تامین خواهد شد.

مدافع سلامت البرزی به آسمان پر کشید

مرکز اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز روز سه شنبه اعلام کرد: یکی دیگر از مدافعان سلامت استان البرز پس از مدتها خدمت به مردم و تحمل بیماری کرونا به آسمان پرکشید.

پرستار متعهد و فداکار و مدافع سلامت بیمارستان امام حسین (ع) خانم «کبری باقری»  در راه خدمت به مردم شریف استان، به علت ابتلا به بیماری کرونا جان به جان آفرین تسلیم کرد.

پیکر پاک این شهید خدمت و سلامت امروز در بیمارستان امام حسین (ع) در محمد شهر کرج با حضور همکاران وی و مردم تشییع شد.

پیش از این سه تن دیگر از پزشکان و پرستاران استان البرز در راه خدمت به مردم براثر ابتلا به کرونا جان به جان آفرین تسلیم کردند.

آزادسازی ۹۸ هکتار اراضی کشاورزی کرج از تغییرکاربری غیرمجاز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج به خبرنگار ایرنا گفت: در آخرین اقدام ماموران یگان حفاظت از امور اراضی این شهرستان، ۹۸ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان از دست متصرفان خارج و به عرصه کشاورزی بازگشت.

اسماعیل صارمی افزود: این عملیات شامل تخریب ۱۰۲ مورد دیوارکشی، بنا، محوطه، استخر، آلاچیق و دپوی مصالح در بخش مرکزی شهرستان، ماهدشت، باغ بیات، پشت بیمارستان و بالای بیمارستان شریعتی بوده است.

وی ادامه داد: مبارزه با زمین خواری در کرج با جدیت ادامه دارد و این مهم گامی در جهت پیشگیری از به دام افتادن مردم در دام سودجویان و نیز حفظ بستر تولید است.

پزشک البرزی دسترنج خود را به مدرسه سازی اختصاص داد

همزمان با ایام سوگواری سرور و سالارشهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ،پزشک ۸۸ ساله البرزی حاصل دسترنج پزشکی خود را به امرمقدس مدرسه سازی درآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج اختصاص داد.

این متخصص اطفال  که دکتر غلامرضا ولی زاده نام دارد در ماه محرم برای تکمیل پروژه مدرسه حیات طیبه واقع درحصارک بالا کرج پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اهدا کرد.

۱۵ پروژه اورژانس در البرز گشایش یافت

همزمان با چهارمین روز از هفته گرامیداشت دولت، ۱۵ پروژه امدادی مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز با صرف اعتبار ۳۰ میلیارد تومان روز چهارشنبه در آیینی گشایش یافت.

دکتر مهرداد بابایی رییس مرکز  مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز در حاشیه افتتاح آیین بهره برداری از پروژه های  اورژانس اعلام کرد:  ۹ پایگاه امدادی شامل یک پایگاه در فردیس،‌ یک پایگاه در ساوجبلاغ ، یک پایگاه در اشتهارد و ۶ پایگاه  نیز در کرج راه اندازی شده است.

تولید کیت تشخیصی کرونا در موسسه رازی

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید کیت تشخیصی کرونا در آینده ای نزدیک در این موسسه خبر داد و گفت: با توجه به وجود زیرساخت های لازم پس از دریافت مجوز اقدام خواهیم کرد.

دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی با اشاره به تحقیق در خصوص ویروس کرونا در موسسه رازی اظهار داشت: حدود ۷۰ پروژه تحقیقاتی در حوزه کرونا انجام شده که بخشی از آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی البرز و وزارت بهداشت بوده است.

حق آبه البرز افزایش یافت

استاندار البرز در نشست تخصصی با مدیران شهرک های صنعتی استان البرز گفت: حق آبه این استان از محل سدها برای بهره برداری از شهرک های صنعتی ۲۰۰ لیتر برثانیه افزایش یافت.

عزیزاله شهبازی افزود: در سفر روز گذشته وزیر نیرو به البرز موضوع تخصیص آب به میزان ۲۰ میلیون متر مکعب آب در سال به البرز محقق شد.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم با حفر چاه با ظرفیت تامین ۵۰۰ میلیون متر مکعب نیز بخش دیگری از نیازها را تامین کنیم.

وی اضافه کرد: تصفیه‌خانه جدید نیز با ظرفیت تصفیه ۱۵ میلیون متر مکعب در کرج ظرف یکسال  آینده به بهره برداری می رسد.

استاندار البرز اظهار داشت: امسال افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق در حوزه تولید و صنعت البرز را داشتیم که حاکی از فعالیت و پویایی تولید و صنعت البرز و حرکت در مسیر جهش تولید است.

ساکنان ۲ روستای اشتهارد از نعمت گاز برخوردار شدند

روابط عمومی شرکت گاز استان البرز روز چهارشنبه اعلام کرد: ساکنان ۲ روستای جعفرآباد و پلنگ آباد شهرستان اشتهارد همزمان با چهارمین روز از هفته دولت به شبکه سراسری گاز پیوستند.

برای گازرسانی به روستای محروم و دور افتاده جعفرآباد، ۱۵ هزارو ۶۷۷ متر شبکه گذاری شده که ۶۰ خانوار تحت پوشش شبکه گاز قرار گرفتند.

برای گازرسانی به این روستای ۲۴۰ نفری، افزون بر ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت گاز استان البرز هزینه شده است.

همچنین عملیات گازرسانی به روستای پلنگ آباد شهرستان اشتهارد با صرف ۲۸ میلیارد ریال اعتبار و ۱۵ هزارو۷۱۴ متر شبکه گذاری انجام شد و ۵۹ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

مجمع مشورتی زنان البرز آغاز به کار کرد

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری البرز در  نشست مجمع مشورتی زنان البرز که با پیام استاندار افتتاح شد، گفت: همزمان با هفته گرامیداشت دولت مجمع مشورتی بانوان این استان فعالیت خود را آغاز کرد.

مریم اسماعیلی فرد افزود: تشکیل مجمع مشورتی زنان متشکل از زنان نخبه در حوزه های مختلف ضروری و  از برنامه های دولت است.

گشایش ۸۲ طرح عمرانی در ساوجبلاغ

مسوولان استان البرز در پنجمین روز از هفته گرامیداشت دولت، پس گلباران مزار شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، ۸۲ طرح عمرانی، تولیدی، خدماتی و زیر بنایی را در شهرستان ساوجبلاغ افتتاح کردند.

طرح‌های شهرستان ساوجبلاغ به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان با  ۴۳۹ فرصت شغلی جدید همراه شده است.

گازرسانی به روستای سیباندره و سیرود، ساختمان اداره گاز شهر کوهسار، طرح تقویت شبکه پست برق ۶۳ کیلو وات مهستان و مدرسه ۱۲ کلاسه دوره دوم متوسطه فرزانگان در شهرجدیدهشتگرد و افتتاح گلخانه تولید توت فرنگی در روستای سعید آباد از جمله طرح های شهرستان ساوجبلاغ بود که همزمان با هفته دولت به صورت نمادین با حضور عزیزاله شهبازی  استاندار البرز و هیات همراه افتتاح شد.

پروژه‌های افتتاح شده شامل ۶ پروژه مربوط به بخش خصوصی و ۷۶ پروژه مربوط به بخش دولتی است.

۱۵ پروژه کشاورزی ساوجبلاغ بهره‌برداری شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ در حاشیه افتتاح پروژه‌های هفته دولت این شهرستان که با حضور استاندار البرز برگزار شد، اعلام کرد: همزمان با هفته دولت ۱۵ پروژه کشاورزی با ۷۸ میلیارد و ۸۳۳ میلیون ریال اعتبار روز پنجشنبه در شهرستان ساوجبلاغ به بهره‌برداری رسید.

ایرج الماسی افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۵۶۲ فرصت شغلی در بخش‌های مختلف کشاورزی فراهم شده‌ است.

وی اضافه کرد: سه هزار و ۳۵ خانوار شهرستان ساوجبلاغ با افتتاح این پروژه ها  از مزایای آنها بهره‌مند شدند.

رعایت اخلاق مداری کاربران مجازی در فضای انتخابات

رییس پلیس فتا استان البرز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کاربران و ادمین ها در آستانه دور دوم انتخابات مجلس یازدهم اخلاق‌مداری را در فضای مجازی اولویت فعالیت خود قرار دهند.

سرهنگ محمد اقبالی افزود: با توجه به اینکه تبلیغات دور دوم انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراستان البرز به صورت مجازی  صورت می گیرد گروه‌ها و کانال‌های مجازی مسوولیت سنگینی برای حفظ ارزش‌های اسلامی و رعایت اصول حرفه ای در انتشار مطالب دارند که باید رعایت کنند.

با گسترش و توسعه ارتباطات و تغییر سبک  تبلیغات و فعالیت های مرتبط با فضای مجازی و  حواشی این فعالیت‌ها نیز تغییرات زیادی کرده و مدیریت این فضا ضروری است.

۱۵۷ روستا در البرز از نعمت گاز بهره‌مند شدند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری البرز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: درمجموع استان البرز دارای  ۲۷۷ روستای هدف گازرسانی  بوده که ۱۵۷ روستای آن ها  گازرسانی شده است.

حسین بابایی افزود: ضریب نفوذ گاز در در بخش روستایی البرز ۸۴.۷ درصد است که در سال ۹۸ تعداد ۹ روستا شامل (سفیدارک، سفیداران، اسکول دره، اسماعیل آباد شورقلعه پایین و اقدسیه از شهرستان ساوجبلاغ،گلدره از شهرستان نظرآباد، قشلاق گنگ، حسن آباد و قوزلو از شهرستان اشتهارد گازدار شده‌اند.

۵۰ هکتار از اراضی ساوجبلاغ به بستر کشاورزی بازگشت

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون برخورد با تغییر کاربری های غیرمجاز، ۵۰ هکتار از اراضی شهرستان ساوجبلاغ به بستر کشاورزی بازگشت.

سرهنگ سیدمجتبی موسوی افزود: با پیگیری های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرج در خصوص شناسایی های صورت پذیرفته در منطقه شور قلعه و روستای اسماعیل‌آباد با دستور دادستانی مرکز استان البرز و سرپرست دادسرای ماهدشت کرج و حضور نمایندگان دادستانی و دستگاه‌های خدمات رسان این رفع تصرف ها با  همکاری کارکنان نیروی انتظامی این شهرستان به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: این نقاط در حد فاصل مشترک تحت پوشش جهاد کشاورزی  شهرستان کرج و ساوجبلاغ بوده و به همین منظور واحدهای حفظ کاربری در شهرستان ساوجبلاغ و نیروهای انتظامی بخش چهارباغ نیز در این محل با دستور همکاری و پشتیبانی از سوی دادستانی چهارباغ حضور داشته که اجرای قوانین بصورت مشترک و همپوشانی انجام شده است.

امام جمعه کرج: بندگی و اطاعت خداوند از درس های عاشورا است

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج  در بیست و ششمین خطبه مکتوب شهرستان کرج با تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی نوشت: یکی از ارزشمندترین درس های عاشورا، بندگی و اطاعت از خداوند است.

آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی افزود: در ایام سوگواری شهادت حضرت حسین بن علی علیه‌السلام، هفته های غربتِ بی نمازِ جمعه را تجربه می‌کنیم و از خداوند متعال می‌خواهیم ما را به دردانه‌اش ببخشد و حضرت عباس بن علی (ع ) را واسطه قرار می‌دهیم که یا کاشِفَ الْکَرْبِ عَنْ وَجْهِ الْحُسَیْنِ علیه‌السلام اِکْشِفْ کَرْبی بِحَقِ اَخْیکَ الْحُسَیْنِ علیه‌السلام.

البرز که به دلیل مهاجرپذیری و وجود اقوام مختلف «ایران کوچک» لقب گرفته است، سال ۱۳۸۹ با مساحت پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود سه میلیون نفر به عنوان سی و یکمین استان کشور شناخته شد.

این استان مهاجرپذیر با داشتن ۶ شهرستان طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، کرج و فردیس در کنار پایتخت ایران قرار گرفته و روزانه ۳۰۰ هزار نفر از آن به تهران در حال تردد هستند.

هر چند البرز از نظر مساحت کوچکترین استان کشور محسوب می شود اما جاذبه های طبیعی و تاریخی آن به خصوص جاده کرج – چالوس که به دروازه بهشت شمال ایران مشهور است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند.

این استان یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های آن است.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =