عزاداری تاسوعا و عاشورای در چهارمحال و بختیاری متمرکز برگزار می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فراسیدن تاسوعای حسینی گفت: عزادارای تاسوعا و عاشورایی حسینی در استان به صورت متمرکز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عزیزالله میراحمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اینکه تاسوعا و عاشورای امسال دسته‌روی هیات‌های مذهبی را در سطح شهر برگزار نمی‌شود، افزود: مراسم عزادارای امسال در شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره)، ورزشگاه تختی و روبروی امامزاده ساعت ۱۱ صبح برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: رعایت پروتکل بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده،  رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این مراسم‌ها از سوی هیات‌های مذهبی و عزاداران حسینی مورد تاکید قرار گرفته است.

به گفته وی، امسال همراه داشتن پرچم و علامت به خاطر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی فقط در حد فضای‌سازی محیط است.

میراحمدی افزود: عزاداران حسینی در صورتی که برنامه سینه‌زنی و زنجیرزنی داشته باشند، به صورت ایستا و بدون هیچ گونه حرکت و دسته‌روی و یا تجمع ،برگزار خواهد شد.

به گفته وی ،برپایی مراسم عزدارای عاشورای حسینی نیز در همین مکان‌های تعیین شده است و نماز ظهر عاشورا با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و همراه داشتن مهر و زیرانداز برای نمازگزاران ضروری است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری گفت: مراسم عزادارای تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرستان‌های مختلف استان به جزء شهرستان لردگان به دلیل وضعیت حادتر ی که به دلیل شیوع ویروس کرونا دارد، نیز به صورت متمرکز و با تائید ستاد کرونای شهرستانی برگزار می‌شود.

وی گفت: هم اکنون یکهزار و ۱۰۰ هیات مذهبی در استان فعال است که از ین تعداد تاکنون بیش از ۶۰۰ هیات مذهبی در سامانه بیرق ثبت‌نام و تعهدنامه ستاد ملی کرونا را امضاء کردند.

وی به بازرسی‌های انجام شده از هیات‌های مذهبی از اول ماه محرم توسط بازرسان سازمان تبلیغات، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت اشاره کرد و گفت: براساس بازرسی انجام شده تمام دستورالعمل‌های ستاد کرونا در این هیات‌ها اجرایی شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =