خدمت در کنار شدیدترین تحریم‌ها از دستاوردهای دولت است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار سنقر و کلیایی، خدمت در کنار شدیدترین تحریم‌ها در سه سال اخیر را از دستاورد های دولت دانست و گفت: گره‌گشایی از کار مردم با تحمل تمامی سختی‌ها در سر لوحه کار دولت است.

 غلامرضا مرتضوی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با تلاش، هم افزایی و همکاری سازنده همه مدیران و باوجود همه مشکلات، شهرستان به کارگاه بزرگ عمرانی در حوزه های مختلف زیرساختی تبدیل شده است.

او با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر و ۲۶ هزار شهید دولت و تسلیت ایام سوگواری سید وسالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین(ع) و یاران با وفایش گفت: ۲ شخصیت رجایی و باهنر که شخصیتی علمی و تربیت یافته در مکتب انقلاب بودند، توانستند با اخلاص، ایثار و از خود گذشتی دولتی مکتبی ومردمی را به نظام و دنیا معرفی کنند. 

مرتضوی افزود: رهبر معظم انقلاب به دولتمردان توصیه داشتند که علاوه بر خدمات و تلاش های دولت مشکلات و شرایط کشور برای مردم بازگو و از شرایط موجود آگاه سازند. 

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت ترامپ در امریکا از ابتدای سال ۹۷ سخت ترین و ظالمانه ترین تحریم ها را بر کشور ما وارد کردند. 

نماینده عالی دولت در شهرستان سنقر و کلیایی افزود: در کنار فشار شدید اقتصادی، بنگاه های تبلیغاتیِ قدرت های استکباری هم با هدف خاص بیشترین فشار روانی را بر مردم وارد آوردند. 

مرتضوی با بیان اینکه در زیرساخت و حوزه ها کمبودی در کشور نداریم و خدمت به مردم متوقف نشده است، افزود: به لطف الهی و ایستادگی و همدلی مردم و عمل به رهنمود های رهبر معظم انقلاب و تلاش های شبانه روزی فرزندان این مرز و بوم، ارکان نظام و در بدنه بزرگ دولت همچنان نشاط و امید در  میان جامعه ما پایدار است. 

وی اضافه کرد: گره گشایی از کار مردم با وحدت و یکپارچی با تحمل همه سختی ها در سرلوحه کار دولت قرار داشته و نمونه آن هم در افتتاح پروژه های بزرگی که در پنجشنبه هر هفته و همچنین هفته دولت رقم خورد به وضوح قابل مشاهده است. 

مقام ارشد دولت در شهرستان سنقروکلیایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مهمترین اهداف امام حسین(ع) در کربلا احیای فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر بود که به همین مناسبت دهه اول محرم نیز به این نام نامگذاری شده است. 

وی افزود: اکنون دعوت مردم به حفظ سلامت خود و جامعه در مقابل بیماری کرونا و پرهیز از اجتماعات، رعایت فاصله گذاری ها و استفاده از ماسک از جمله مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است.

مرتضوی بیان کرد:  از عموم مردم شریف و بزرگوار شهرستان روحانیت محترم به ویژه تلاشگران عرصه سلامت جامعه، کادر درمانی و پزشکان عزیز که با از خودگذشتی و ایثار توانستند تلخی های این بیماری را به شیرینی سلامت برای مردم تبدیل کنند تقدیر و تشکر می‌کنم. 

وی ادامه داد: در برابر ایثار و از خودگذشتگی این عزیزان سر تعظیم فرود می آوریم و مردم هم به شایستگی قدردان زحمات این عزیزان بودند و  فداکاری مدافعان سلامت با بیش از ۱۶۴ شهید را  هیچ‌گاه در تاریخ فراموش نخواهند کرد. 

وی افزود: در کنار تلاش این عزیزان حضور آحاد مردم، اجرای طرح های مواسات و همدلی، شیرینی این ایثارها را ۲ چندان می‌کرد. 

فرماندار سنقروکلیایی با تقدیر از خیرین گفت: ما در طول هفته گذشته شاهد افتتاح طرح ها و خدمات درمانی  در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان بودیم که از محل همین کمک های مردمی و خیرین شهرستان تامین شده بود. 

مرتضوی ادامه داد:  روحانیون و هیات های مذهبی که در این آزمون بزرگ عزاداری و معرفت، با رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی طبق نظرات کارشناسان در راستای ایمنی مردم سربلند بیرون آمدند جای تقدیر دارد. 

وی افزود:محرم امسال تحت الشعاع بیماری کرونا حال و هوای دیگری پیدا کرد اما با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و گردانندگان مجالس مذهبی موجب شد که هیات های نمونه دیگری از نظم و رعایت چهارچوب ها و اهمیت سلامت خود و جامعه و اطاعت پذیری از فرمایشات رهبری معظم انقلاب اسلامی را بیش از پیش به نمایش بگذارند. 

وی تاکید کرد: همانطور که رهبری وعده دادند نصرت الهی  شامل حال مردم ایران بوده و هست انشالله تلاش خواهد شد با وحدت و انسجام میان ملت و دولت و همه ی ارکان نظام  از مشکلات گره گشایی شود. 

مرتضوی اظهار داشت: از اولویت های اصلی دولت در درجه اول موضوع امنیت و  درجه دوم سلامت و معیشت مردم است. 

وی بیان کرد: در حوزه امنیت علارغم همه ی آتش افروزی های دشمنان و بدخواهان در سطح منطقه به لطف الهی، همدلی مردم و تلاش خدمتگزاران نظام، کشور ما یکی از امن ترین کشور های دنیا است. 

وی در ادامه اظهار داشت: در حوزه سلامت با زیرساخت هایی که در طرح تحول نظام سلامت ایجاد شد بعد از شیوع بیماری کرونا مشاهده شد که در هیچ حوزه ای مشکل نداشتیم. 

فرماندار سنقروکلیایی گفت: آنچه که امسال با نامگذاری جهش تولید توسط مقام معظم رهبری در سرلوحه کار دولتمردان قراردارد در این شرایط بحث تاب آوری اقتصادی و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی است. 

وی در پایان افزود: دولتمردان در کنار تلاش برای ارایه مستمر خدمات به عموم مردم توسط فرزندان تلاشگر این مرز و بوم برای عمران و آبادانی از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهند کرد.

شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.