پایگاههای انتقال خون شهرکرد آماده خونگیری از عزاداران شدند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل انتقال خون چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی پایگاه انتقال خون شهرکرد آماده خونگیری از عزاداران هستند.

حسین هاشمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعت فعالیت پایگاه انتقال خون در تاسوعا و عاشورا از هشت تا ۱۴ روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی است.

وی با اشاره بـه آغاز پویش اهدای نذر خون با شعار "فرهنگ حسینی و نذر عاشقان" در ماه‌های محرم و صفر تا روز اربعین حسینی به مردم توصیه کرد که با اهدای خون خود به نیازمندان خون از جمله بیماران تالاسمی، مبتلایان به کرونا، سرطان خون،  افت پلاکت و بیماران اورژانسی کمک کنند.

به گفته وی، روزانه مصرف گلبول خون در استان ۵۰ واحد، پلاکت ۳۰ تا ۴۰ واحد و پلاسمای تازه ۳۰ واحد است   که این میزان مصرف نیاز به همراهی اهداکنندگان مستمر دارد.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۷ هزار نفر در استان به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه و اهدا خون کردند، که به دلیل شیوع کرونا حضور مردم در پایگاه‌های انتقال خون ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

هاشمی تاکید کرد: بهداشت و همچنین اصول بهداشتی مقابله با کرونا در پایگاه‌های انتقال خون رعایت می‌شود و در صورتی  این اصول پیش از شروع کرونا نیز رعایت می‌شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، چهارمحال و بختیاری در وضعیت هشدار قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =