شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۶ میلیون نفر گذشت

تهران – ایرنا – عملکرد دولت دونالد ترامپ در مقابله با همه گیری ویروس کرونا در کنار اعتراض های سراسری عدالت خواهی به یکی از عمده ترین چالش های پیش روی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بدل گشته است، اکنون شمار مبتلایان به این ویروس در آمریکا از ۶ میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، دونالد ترامپ در ماه فوریه گذشته که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اندک شماری بیش نبودند، چندان توجهی به آن نکرد و مدعی محو شدن به یکباره این ویروس در آمریکا شد ، اما اکنون  و با گذشت هفت ماه، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ بطور فزاینده ای  افزایش یافته و تا لحظه مخابره این خبر شش میلیون و ۹۶ هزار و ۲۳۵ نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا شدند.

همه گیری ویروس کرونا در آمریکا بر مهم ترین بخش یعنی اقتصاد این کشور تاثیر مخربی نهاده است، اقتصادی که ترامپ تا پیش از شیوع این ویروس از آن به کارت برنده خود در انتخابات آبان ماه یاد می کرد و بدان تکیه داشت.

به گزارش تارنمای خبری  «وردزمستر اینفو»   (worldometers.info) که به طور آنلاین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان را مخابره می کند، تعداد جان باختگان به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا نیز به ۱۸۵ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده است.

هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به ۲۴میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۵ رسیده که از این تعداد بیش از ۸۴۱هزار نفر جان باخته و نزدیک به ۱۷میلیون و ۳۰۰هزار نفر نیز بهبود یافته اند.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =