نظارت‌های بهداشتی در کرمانشاه برای مقابله با کرونا در محرم تشدید شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در ماه محرم نظارت‌های بهداشت محیطی بر فعالیت هیات های برگزارکننده آیین‌های سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) در مساجد، تکایا و حسینیه‌های شهرستان‌های مختلف استان با هدف کنترل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید شده است.

دکتر ابراهیم شکیبا روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون بیش از ۷۴۰ مورد بازرسی ازطریق بازرسین بهداشت محیط مراکز بهداشت تابعه و ۳۵ مورد گشت مشترک با ادارات تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی از هیات های مذهبی استان انجام شده است.

او گفت: همچنین بیش از ۷۳ جلسه آموزشی با موضوع رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای دست اندرکاران هیات ها برگزار شده است.

 وی اظهارداشت: در راستای نظارت های بهداشتی به ۱۲ هیات در شهرستان های کرمانشاه و هرسین که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده اند تذکرات لازم داده شده است.

شکیبا افزود: همچنین برنامه نظارت های بهداشتی تاپایان ماه محرم و صفر ادامه خواهد داشت و سامانه بهداشت ۱۹۰ آماده دریافت شکایت مردمی است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۶۹ هزار و ۹۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۲۴۹ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: از دیروز تا امروز (هفتم شهریور ۱۳۹۹) و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۱۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  ۹۴۱ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب،  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۶۹ هزار و ۹۱۱ نفر رسید.
لاری بیان کرد: براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.