عزاداری تاسوعا و عاشورا در مشهد متمرکز انجام می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس شورای هیات‌های مذهبی خراسان رضوی گفت: برنامه عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورای هیاتهای مذهبی در مشهد به صورت متمرکز و در سه محور مشخص شده انجام می‌شود.

سیدمهدی طباطبایی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه امسال بحث دسته روی هیاتهای مذهبی را نداریم عزاداری روز تاسوعا و عاشورا در سه خیابان‌ شیرازی، امام رضا(ع) و طبرسی به گونه‌ای خواهد بود که هیاتهای از قبل تعیین شده‌ در خطوط بی. آر. تی منتهی به حرم مطهر مستقر خواهند شد و عزاداری خواهند کرد. 

وی ادامه داد: برنامه هیات‌ها از ساعت ۹ و نیم صبح به مدت دو ساعت و بارعایت فاصله گذاری اجتماعی و دیگر دستورالعمل‌های مقابله با کرونا آغاز می شود. 
او با اشاره به این که امسال از علامت و نماد هیات‌ها استفاده نخواهد شد اضافه کرد: از این پرچم‌ها و علامت‌ها در صورت لزوم فقط در حد فضاسازی محل برگزاری مراسم عزاداری استفاده خواهد شد.

پنج هزار و ۱۳۸ هیات مذهبی با نظارت شورای هیاتهای مذهبی خراسان رضوی در سطح این استان فعالیت دارند که دو هزار و ۵۳۴ هیات از این تعداد در سطح کلانشهر مشهد فعال هستند و هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی فعال در خراسان رضوی نیز ویژه بانوان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =