۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۷:۵۴
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84019978
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۸ درصد هیات‌های مذهبی یزد نکات بهداشتی را رعایت کردند

یزد- ایرنا- معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی یزد گفت: از ابتدای محرم امسال تاکنون ۹۸ درصد هیات‌های مذهبی با احترام به مقررات ستاد کرونا نسبت به رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی عمل کردند.

حجت‌الاسلام سید ناصر حیدری روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: طی روزهای گذشته برخی از هیات‌ها در انجام وظایف در راستای پیشگیری از کرونا دچار مشکل بودند که با پیگیری و نظارت رفع شد.

وی با بیان اینکه روزهای تاسوعا و عاشورا، عزاداری و سوگواری مردم به اوج خود می‌رسد از روسای هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی خواست به تعهد خود در همکاری با مسوولان عنایت ویژه داشته باشند.

این مسوول  اظهار کرد: برگزاری هرگونه مراسم نخل‌برداری ، علم گردانی و حرکت دستجات عزادار در کوی و برزن بر اساس مقررات ستاد ملی کرونا ممنوع است که امیدواریم برای حفظ سلامت به مقررات عمل شود.

حیدری همچنین به اهمیت رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در برگزاری روضه‌خوانی‌ها و توزیع نکردن نذورات تاکید کرد که همکاری مردم و هیات‌ها نقش مهمی در پیشگیری از کرونا دارد.

وی تصریح کرد: تاکنون حدود یک هزار هیات عزاداری استان با نام‌نویسی در سامانه ملی بیرق تعهد خود را مبنی بر رعایت مقررات ستاد کرونا و عمل به مقررات تا پایان ماه محرم اعلام کردند که جای قدردانی است .

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک، ضد عفونی کردن و عدم اجتماع و ازدحام نکات مهمی است که در چند روز باقی مانده باید حتما دقیق رعایت شود. 

حیدری یادآور شد: طبق مقررات تمامی هیات‌ها برای برگزاری مجالس عزاداری باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه بیرق اقدام کنند و بعد از انجام تعهد کدرهگیری فعالیت برای آنها صادر می‌شود که در قبال آن می‌توانند مجالس و برنامه‌های خود را انجام دهند.

استان یزد یک هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی دارد.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =