سازمان ملل: تنها ۱۷ درصد کمک‌های مالی به لبنان محقق شد

تهران- ایرنا- سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد؛ تاکنون تنها ۱۷ درصد کمک‌های مالی وعده داده شده کشورها به لبنان، برآورده شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از  خبرگزاری آناتولی ترکیه، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: تعهدات مالی کشورها دلگرم کننده بود؛ اما در زمان حاضر تنها ۱۷ درصد این کمک‌ها محقق شده است.

وی افزود: ما اکنون با همکاری شرکای خود در حوزه بشردوستانه، تلاش می‌کنیم تا ۳۴۴ میلیون دلار کمک مالی برای کمک به ۳۰۰ هزار نفر در تأمین نیازهای فوری زندگی و همچنین بهبود وضع آن ها  برای سه ماه آینده پس از انفجار بیروت، جمع کنیم.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: در کنار کمک‌های بشردوستانه، لبنان برای بازسازی و بهبود وضع اقتصادی، به کمک‌های اساسی و طولانی مدت نیز نیاز دارد.

کنفرانس جمع‌آوری کمک مالی به لبنان ۲۰ مرداد در پاریس به صورت مجازی با ابتکار عمل دولت فرانسه و با حضور نمایندگانی از سازمان ملل و ۳۶ کشور و نهاد بین‌المللی برای بررسی رویدادها و اتفاقات اخیر بیروت و شرایط جاری در لبنان برگزار شد و شرکت کنندگان متعهد شدند تا ۲۹۸ میلیون دلار به لبنان کمک مالی کنند.

کنفرانس جمع‌آوری کمک مالی به لبنان در بیانیه پایانی ضمن آمادگی مشارکت‌کنندگان برای حمایت از شکوفایی اقتصادی و مالی لبنان، اعلام کرد که این مسأله نیازمند آن است که مقام‌های لبنانی بسرعت به انجام اصلاحات، متعهد باشند.

عصر سه‌شنبه ۱۴ مرداد در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و ۷۰۰ تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد و به دنبال آن ۱۸۲ نفر کشته و بالغ بر شش هزار نفر زخمی شدند و حدود ۱۵ میلیارد دلار به این شهر خسارت وارد آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار جهان