هیات‌های مذهبی کرمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز تاسوعا و عاشورا عزاداری می‌کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: هیات‌های مذهبی این استان برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورای حسینی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌کنند اما در یک مکان همه هیات‌ها تجمع نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی شامگاه شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هیات‌های مذهبی در این ایام تمام قوای خود را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار گرفته اند؛ افزود: بنا بر ادعای وزارت بهداشت حدود ۸۵ درصد هیات‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های هیات‌های مذهبی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: در این ۲روز نیز هیات‌های مذهبی برنامه‌های خود را به همین شکل رعایت می‌کنند اما تجمع هیات‌ها در یک مکان نیست. 

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه ۲هزار هیات از سازمان تبلیغات در این ایام مجوز دریافت کردند ،تصریح کرد: این هیات ها  در سامانه بیرق ثبت‌نام کردند و نسبت به شیوه‌نامه بهداشتی متعهد شدند.

حجت‌الاسلام حقانی با بیان اینکه در بسیاری از خانه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا روضه‌خوانی خانگی برگزار می‌شود افزود: روضه‌های بیگانه از اندک تخلفات در هیات‌ها عکس یا فیلم بگیرند که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده است.

وی با اشاره به اینکه نذورات هیات‌ها به صورت خام توزیع می‌شوند و یا کمک برای آزاد کردن زندانیان است خاطرنشان کرد: برخی از افراد که نذورات واجب دارند براساس شیوه‌نامه بهداشتی و به دور از ازدحام توزیع می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =