امام جمعه اراک: پیروی از فرهنگ عاشورایی تکلیف هر ایرانی بصیر است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: پیروی از فرهنگ عاشورایی و مجاهدت در راه حفظ و ارتقای ارزش‌های اسلامی و انسانی تکلیف هر ایرانی بصیر و عزادار حسینی است.

 آیت الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» روز شنبه همزمان با تاسوعای حسینی در گفت و گو با ایرنا، افزود: امام حسین (ع) با قیام خونین کربلا به انسان های مومن آموخت که وقتی اساس مکتب اسلام با خطر مواجه می‌شود در راه حفظ آن نباید از هیچ گونه فداکاری دریغ کرد و نیاز است تا با تمام توان از آرمان های اسلام صیانت شود. 

وی ادامه داد: پایه و اساس انقلاب اسلامی بر ارزش ها و تفکر عاشورایی استوار شده و مداحان اهل بیت(ع) و مبلغان دینی باید با درک این مقوله مهم تمامی تلاش خود را برای اشاعه، تشریح و تبیین اهداف حضرت اباعبدالله(ع) در عزاداری های محرم و صفر به کار بندند. 

امام جمعه اراک اضافه کرد: حضور مردم در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) دارای اجر اخروی است اما آنچه که جامعه ایران اسلامی را از هجمه و توطئه های فرهنگی دشمنان مصون می دارد، نهادینه کردن فرهنگ ناب شهادت و تفکر حسینی است. 

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: ملت ایران طلایه داران مذهب مقدس تشیع  است و وظیفه خطیری در برگزاری آیین عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) به شکل شایسته، تشریح و تبیین اهداف و آرمان های آن امام همام برعهده دارد و آحاد جامعه باید به آن توجه ویژه داشته باشند. 

امام جمعه اراک ادامه داد: تلاش و نقش آفرینی برای فراگیری فرهنگ عاشورا و اهداف والای حضرت سیدالشهدا(ع) تکلیف هر انسان آزاده و بصیر است. 

آیت‌الله دری نجف‌آبادی یادآوری کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه‌ای برای برپا کردن آیین عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) رقم خورد و آحاد مردم وظیفه دارند ضمن برپایی سوگواره و عزاداری‌ها نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: براساس گزارش‌های رسیده از سوی نهادهای مسئول بیش از ۹۰ درصد هیات‌های مذهبی استان مرکزی دستورالعمل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت می‌کنند و امید می‌رود تمامی هیات‌ها در روزهای باقی مانده از ایام سوگواری امام حسین‌(ع) نسبت به این مهم توجه داشته باشند.

بیش از ۲ هزار هیات مذهبی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =