ادعای آمریکایی: تارنمای ۳ شرکت ارسال‌ سوخت ایران به ونزوئلا را مسدود کردیم

تهران- ایرنا- وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد که تارنمای سه شرکتی که در ارسال سوخت ایران به ونزوئلا نقش داشتند را مسدود کرده است.

به گزارش ایرنا، وزارت دادگستری آمریکا جمعه شب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که Mobin International ، Sohar Fuel و Oman Fuel سه شرکتی هستند که تارنمای آنها مسدود شده است.
بنا به این گزارش ادعایی، در صفحه اول تارنمای این شرکت‌ها پیامی قرار داده شده که در آن آمده است: این دامنه طبق حکم صادر از دادگاه منطقه کلمبیا توقیف شده است.
پیش از این، پنج فروند کشتی نفتکش «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت ایران محموله خود را به ونزوئلا تحویل داده بودند.
آمریکا اخیراً مدعی شد که نفتکش‌های لونا، پاندی، برینگ و بِلا را که حامل نفت ایران برای ونزوئلا بودند، توقیف کرده است.
«نیکولاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا پیش‌تر با اشاره به اعزام نفتکش فورچون، فارست، فاکسون، پتونیا و کلاول ضمن قدردانی از حمایت‌های ایران، تأکید کرد: کاراکاس و تهران هر دو خواهان صلح هستند. ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم.
وی روز یکشنبه نیز در یک گفت‌ وگوی  تلویزیونی به ارسال چندین محموله سوختی از سوی ایران به این کشور اشاره کرد و افزود: ما به همدیگر کمک می‌کنیم. فکر می‌کنم تجربه [همکاری با] ایران کمک می‌کند تا ظرفیت مدیریتمان را تقویت کنیم.
رئیس جمهوری ونزوئلا بدون اشاره به جزئیات همکاری با ایران ادامه داد: باید تا زمانی که در جنگ [اقتصادی] هستیم، سکوت کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =