امارات: ترکیه امنیت منطقه را بر هم زده است

تهران- ایرنا- امارات متحده عربی روز جمعه در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد مدعی شد که ترکیه در کشورهای عربی هرج و مرج ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای العین امارات، امارات متحده عربی افزوده است: ترکیه به دنبال ایجاد هرج و مرج در کشورهای عربی است و عملیات نظامی این کشور در سوریه نقض قوانین بین المللی است.

نامه امارات متحده عربی به شورای امنیت در پاسخ به نامه ماه گذشته ترکیه به شورای امنیت است که از ابوظبی انتقاد کرده بود.

در نامه ترکیه آمده بود: سیاست‌های مخرب امارات برای سرکوب جنبش‌های دموکراتیک در منطقه و تلاش برای تسلط بر منطقه، باعث کشته و زخمی شدن شماری در یمن شده است.

ابوظبی، نامه ترکیه به شورای امنیت را تلاش آنکارا برای انحراف کردن اذهان از اقدامات خطرناک این کشور و در پیش گرفتن سیاست هرج و مرج و آشوب در جهان عرب عنوان کرده است.

امارات متحده عربی در این نامه مدعی شده است: ترکیه به نقطه‌ای برای عبور عناصر داعش به افغانستان و آسیای مرکزی تبدیل شده است.

دولت امارات همچنین ترکیه را به سوء استفاده از پرونده پناهندگان برای نیل به آنچه که اهداف جنون آمیز این کشور خوانده، متهم کرده است.  

روابط ترکیه با امارات متحده عربی بر سر مسأله لیبی و حمایت ابوظبی از ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی پرتنش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =