تظاهرات هزاران آمریکایی علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس

تهران- ایرنا- هزاران نفر از مردم آمریکا روز جمعه در شهر واشنگتن علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، این تظاهرات در نزدیکی «بنای یادبود لینکلن» و در پنجاه و هفتمین سالگرد سخنرانی معروف «مارتین لوتر کینگ» به نام «رؤیایی دارم» برگزار شد.
این تظاهرات با عنوان «راهپیمایی تعهد؛ پایتان را از روی گردن ما بردارید» و به دعوت «ال شراپتون» از چهره‌های شناخته شده حقوق مدنی در آمریکا برگزار شد.
این تظاهرات در حالی برگزار شد که قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست توسط پلیس «مینیاپولیس» در ایالت مینه‌سوتا در ماه‌های اخیر اعتراضات گسترده‌ای را در آمریکا و بسیاری دیگر از نقاط دنیا علیه نژادپرستی برانگیخته است.
تصاویری که از این خشونت منتشر شد، نشان می‌دهد که پلیس پایش را روی گردن فلوید گذاشته و او در آخرین لحظات زندگی‌اش می‌گوید: نمی‌توانم نفس بکشم.
یکشنبه گذشته نیز وقوع یک حادثه دیگر از خشونت پلیس در شهر «کنوشا»ی ایالت ویسکانسین بار دیگر به اعتراضات علیه نژادپرستی دامن زده است.
یک ویدئوی منتشر شده نشان می‌دهد که پلیس کنوشا از پشت چندین بار «جاکوب بلیک» جوان سیاهپوست ۲۹ ساله آمریکایی را هدف قرار می‌دهد که به فلج شدن وی منجر شد.
در روزهای گذشته کنوشا شاهد برگزاری تظاهرات علیه خشونت پلیس بوده که تاکنون دو کشته بر جای گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha